Integracja Paczkomaty i Kurier InPost

Wszystkie sklepy na platformie Selly posiadają możliwość wygodnego tworzenia przesyłek nadawanych przez Paczkomaty InPost oraz Kurier InPost. Paczkomaty to system kilkuset skrytek pocztowych, służący do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Kurier Inpost do przesyłki do 50kg w 48 godzin bezpośrednio pod adres odbiorcy. W panelu sklepu można tworzyć przesyłki z poziomu edcji zamówienia, które następnie są natychmiast widoczne w panelu manager.paczkomaty.pl i kurier.inpost.pl

Jak działąją Paczkomaty InPost?

Osoba robiąca zakupy przez Internet, po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu InPost, otrzyma SMS i e-mail z kodem odbioru. Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu InPost numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się. W ciągu 2 dni roboczych od momentu nadania paczki, przesyłka znajdzie się w paczkomacie. Odbiór paczki jest możliwy o dowolnej porze dnia czy nocy. Jeśli Klient nie odbierze przesyłki w ciągu 3 dni, zostanie ona przewieziona do najbliższego Oddziału InPost. O adresie, pod którym paczka będzie czekać do odbioru Klient zostanie poinformowany SMS-em i e-mailem. W przypadku nieodebrania przesyłki w ciagu 14 dni od momentu doręczenia jej do Paczkomatu InPost, InPost zwróci przesyłkę Nadawcy na jego koszt, pobierając opłatę równą kwocie nadania tej przesyłki.

Jak działa Kurier InPost?

W InPost możesz skorzystać także ze standardowej usługi kurierskiej na polskim rynku. Kurier Standard to usługa dla przesyłek w serwisie krajowym w szczególności dla odbiorców indywidualnych, akceptujących dostawy również w późnych godzinach wieczornych. Twoi Klienci mogą skorzystać z wielu unikalnych opcji dodatkowych. Za przesyłki pobraniowe zapłacą kartą, a gdy w danym momencie nie mogą odebrać paczki pod wskazanym adresem, skorzystają z opcji przekierowania paczki do Paczkomatu, Punktu Odbioru Paczek lub do sąsiada.


Funkcjonalność modułu przesyłek przez Paczkomaty 

 • tworzenie przesyłki z poziomu edycji zamówienia
 • definiowanie wielkości skrytki, ewentualnej kwoty pobrania / ubezpieczenia
 • obsługa usług Paczkomaty, Kurier Inpost, Allegro Kurier24 Inpost, Allegro miniKurier24 Inpost, Allegro Paczkomaty24/7 Inpost, Podaj Dalej oraz inne usługi lokalne i paletowe.


Przebieg zamówienia z użyciem Paczkomatów

 • wybranie w koszyku formy dostawy „Paczkomaty InPost” i w automatycznie otwartym oknie z mapą Polski wybranie odpowiedniego paczkomatu odbioru.
 • rejestracja lub logowanie
 • finalizacja zamówienia
 • śledzenie statusu przesyłki w panelu klienta (dostępne dla zarejestrowanych Klientów).

Konfiguracja integracji InPost

 • założenie konta w InPost na stronie manager.paczkomaty.pl oraz kurier.inpost.pl
 • uzyskanie od opiekuna handlowego klucza autoryzacyjnego i identyfikatora organizacji.
 • w panelu administracyjnym sklepu zdefiniowanie parametrów w menu KONFIGURACJA -> Integracje – przesyłki / sekcja: InPost – paczkomaty i usługi kurierskie
 • w edycji zamówienia tworzenie przesyłek przez kliknięcie UTWORZ PRZESYŁKE obok logo InPost. Utworzona przesyłka automatycznie jest widoczna i dalej obsługiwana w panelu manager.paczkomaty.pl (paczkomaty) lub kurier.inpost.pl (usługi kurierskie).