Integracja z porównywarkami

Oprogramowanie sklepu Selly dostarcza niezbędne narzędzia do integracji z większością porównywarek w Polsce. Oprogramowanie generuje pliki wymiany danych z produktami sklepu. Zadanie każdego sklepu jest zgłoszenie się do porównywarki, podpisanie umowy i przekazanie adresu pliku XML.

Adresy plików z eksportami produktów są w panelu administracyjnym w Konfiguracja > Integracje – porównywarki w zakładce Adresy stron.
Skopiowany link należy wkleić w odpowiednim miejscu panelu w porównywarce.

Dla zachowania poufności przesyłanych plików XML należy w menu Konfiguracja > Integracje – porównywarki  zakładka Konfiguracja zdefiniować unikalne hasło zabezpieczające (sekcja „Parametr wywołania stron przy eksporcie”) przed dostępem do plików tylko dla wybranych przez siebie porównywarek. W tej samej zakładce należy włączyć jedną z dostępnych opcji eksportów: wszystkie produkty, wybrane lub żadne.

Przygotowanie plików XML dla formatów Ceneo Rozszerzony lub Okazje.info dla specjalistycznych branż:

W menu Konfiguracja > Integracje – porównywarki zakładka Opcje eksportów dostępne są narzędzia przyporządkowania wybranych cech produktów do odpowiednich pól plików XML. Wskazówki do poprawnego skonfigurowania produktów:

  • produkty posiadające warianty takie jak kolor czy rozmiar muszą mieć przypisane warianty dostępne w edycji produktów w zakładce „Warianty„. Słowniki wariantów definiowane są w menu Asortyment > Warianty i opcje produktów.
  • produkty z cechami jak wymiary, dane techniczne, autor, materiał produktu, muszą mieć przypisane wartości w w edycji produktów w zakładce „Opis zaawansowany.
  • dla szybszej integracji należy wypełniać pola z nazwą producenta, kodem EAN i/lub kodem producenta,
  • dla poprawnego prezentowania kosztów dostaw należy definiować wagę produktu.