Podłączenie domeny sklepu

 

Każdy sklep internetowy na platformie Selly.pl otrzymuje tymczasową domenę techniczną np. nazwa-sklepu.selly24.pl.

Domeny techniczne mogą być używane na czas testowania sklepu, więc przed jego finalnym uruchomieniem należy odpowiednio przekierować swoją domenę.

Przed uruchomieniem sklepu należy koniecznie zgłosić w menu KONTO / Usługi dodatkowe podłączenie domeny docelowej:
– opcja: Zmiana domeny technicznej na docelową -> wypełniając pole z nazwą swojej domeny.
– opcja: Pakiet Poczta email 10GB – oferta jeśli nie masz własnego hostingu do kont e-mail, zobacz cenę i opis usługi Pakiet poczta e-mail 10GB.

 

Przekierowanie domeny wykonujemy w panelu zarządzania domeną u rejestratora gdzie jest utrzymywana domena (np. Home, Nazwa, OVH itp).


 

Istnieją dwa sposoby konfuguracji domeny:

 

1. Zmiana DNS domeny w celu korzystania z usługi Pakiet poczta e-mail 10GB hostowanej na serwerach Selly:

W panelu zarządzania domeną odszukujemy konfigurację serwerów DNS i wpisujemy następujące nazwy:

  • dns1.selly.pl
  • dns2.selly.pl

U niektórych rejestratorów domen konieczne jest wcześniejsze dodanie obsługi domeny w DNSach platformy przed wykonaniem zmiany delegacji domeny. Należy wtedy wysłać zgłoszenie do obsługi platformy Selly z podaniem domeny docelowej. Po skonfigurowaniu obsługi domeny na serwerach Selly, wysłane zostaną na email kontaktowy dane dostępowe do panelu zarządzania kontami e-mail.

W przypadku trudności przy zmianie DNS domeny prosimy kontaktować się z rejestratorem domeny.
Po kilku godzinach od zmiany delegacji domeny zacznie działać panel do zarządzania kontami e-mail w domenie sklepu.

 

2. Przekierowanie rekordu A domeny w celu pozostawienia obsługi poczty poza serwerami Selly

Istnieje możliwość podłączenia domeny sklepu z pozostawieniem obsługi poczty na dowolym zewnętrznym serwerze (poza Selly). W takim przypadku w ustawieniach domeny należy zmienić tylko rekord A na numer IP: 185.23.22.36.

W przypadku hostingu w Home.pl zmianę taką wykonujemy w dwóch miejscach w edycji domeny:

  • po kliknięciu na „Konfiguracja domeny”: na nowej podstronie odszukujemy sekcję „Przekierowanie ruchu w domenie” i wpisujemy numer IP 185.23.22.36. potwierdzamy wpis kliknięciem „zapisz”
  • po kliknięciu na „Rekordy domeny”: na nowej podstronie odszukujemy rekord www.nasza_domena.pl (w kolumnie Typ rekordu musi widnieć literka A) ,  zaznaczamy pole checkbox i klikamy przycisk „Edytuj”. Na następnej podstronie uzupełniamy pole: „Główna wartość rekordu” na wartość „185.23.22.36” potwierdzamy przyciskiem ” Zapisz”.

W przypadku trudności przy zmianie rekordu A domeny prosimy kontaktować się z rejestratorem domeny przekazując mu powyższe instrukcje.