Kategorie

Import aukcji i produktów z Allegro

Moduł służy do importu aktywnych aukcji Allegro z wielu kont Allegro wraz z produktami, które nie zostały wystawione z panelu sklepu. Przed importem konieczne jest wcześniejsze podłączenie konta Allegro -> INTEGRACJA Z ALLEGRO

Aby wykonać Import produktów z Allegro do naszego sklepu, kierujemy się do zakładki Konfiguracja/Konfiguracja Allegro. Następnie klikamy w górną zakładkę “Import aukcji z Allegro”. 

Możliwości importu aukcji z Allegro

  1. Zaznaczenie tego checkboxa spowoduje zakładanie kategorii w sklepie takich samych jak na allegro 1:1. Jeśli nie mamy utworzonych żadnych kategorii w swoim sklepie, jest to bardzo dobra opcja, żeby szybko ruszyć ze sprzedażą w sklepie. Brak konieczności dodawania pojedynczo kategorii i mapowania ich z kategoriami na allegro. Należy mieć na uwadzę limit zakładanych kategorii w sklepie przez allegro, który wynosi 2000.
  2. Możemy zaimportować wszystkie aukcje do domyślnej kategorii, a po ręcznym utworzeniu kategorii w sklepie możemy je w późniejszym etapie zmapować.
  3. Mamy możliwość zaimportowania produktów do konkretnego magazynu
  4. Jeśli posiadamy już produkty w naszym sklepie, możemy przypisać do nich aukcje. Opcja pomocna również w przypadku, kiedy na allegro mamy kilka aukcji tego samego produktu. Instrukcja mapowania znajduję się tutaj: https://www.selly.pl/baza-wiedzy/importy-produktow/mapowanie-aukcji-allegro-z-produktami-w-sklepie/
  5. Możemy dodać do kolejki jednorazowy import aukcji, który wykona się do 30 minut – opcja przydatna kiedy chcemy zaimportować jednorazowo aukcje z Allegro, a kolejne aukcje wystawiać już z panelu sklepu. Druga możliwość to automatyczny import aukcji oraz produktów uruchamiany co 30 minut. Świetna opcja dla sklepów, które wystawiają aukcje Allegro poprzez formularz wystawiania aukcji na Allegro.

Przyporządkowanie kategorii Allegro do kategorii sklepu

Dzięki tej funkcjonalności możemy z wielu różnych kategorii Allegro zaimportować produkty do jednej kategorii w sklepie. Opcja pozwala uniknąć sytuacji, w której tworzy nam się bardzo duża ilość kategorii w sklepie.

  1. Wybieramy kategorię allegro, którą chcemy zmapować z kategorią w naszym sklepie, powiedzmy, że nasze produkty na Allegro znajdują się w kategorii “Etui, opaski na ramię”. Pamiętajmy, aby dostatecznie rozwinąć drzewo kategorii i wybrać odpowiednią podkategorię produktów. Nie wystarczy w tym przypadku zaznaczenie i zmapowanie głównej kategorii Allegro “Sport i turystyka”.
  2. Wybieramy kategorię sklepu, do której trafią produkty pobrane z Allegro.
  3. Klikamy w przycisk “Dodaj przyporządkowanie”
  4. Zapisujemy

Jeśli błędnie zmapujemy powiązanie, możemy zaznaczyć na liście przyporządkowań checkbox “Usuń” dla konkretnego powiązania i kliknąć przycisk “Zapisz”. Przyporządkowanie zostanie usunięte.

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933