Narzędzia marketingowe, które zwiększają sprzedaż w sklepie internetowym

Sklep internetowy to nie tylko mechanizm umożliwiający przeprowadzenie skutecznej transakcji handlowej, ale również zestaw integracji i wbudowanych narzędzi, których zadaniem jest budować przewagę konkurencyjną i doprowadzić do tych transakcji.

Oczywiście istnieje szereg rozwiązań zewnętrznych, np. systemy reklamowego Google czy Facebooka. Jednak nie można traktować ich jako czegoś zupełnie niezależnego, ponieważ warto, aby Twój sklep internetowy obsługiwał, np. feedy produktowe do remarketingu dynamicznego działającego w obszarze Google AdWords czy Facebook Ads. To tylko jeden z wielu przykładów, gdzie przystosowanie sklepu internetowego pod narzędzia marketingowe ma wpływ na to jaka będzie jego kondycja finansowa. Czytaj dalej Narzędzia marketingowe, które zwiększają sprzedaż w sklepie internetowym

Dzinga.com – pozostań w kontakcie z Klientem

Dlaczego? Jak? Co? – Dzinga

Te trzy zadane w odpowiedniej kolejności pytania nie są przypadkiem. Są one powiązane z bardzo praktyczną koncepcją Golden Circle, która stoi za niejednym schematem wielkich działań biznesowych. To właśnie na ich przykładzie, przedstawimy Wam działanie Dzinga, która jest dostępna w integracjach Selly.

Czytaj dalej Dzinga.com – pozostań w kontakcie z Klientem

Jak budować przewagę konkurencyjną sklepu internetowego?

Budowanie przewagi konkurencyjnej to jedno z najważniejszych zadań każdej marki, ponieważ dzięki niej klienci kupują u Ciebie, a nie u konkurencji i to nie zawsze ze względu na cenę. Jak skutecznie budować przewagę konkurencyjną swojego sklepu internetowego, aby sprzedawać więcej i wzmacniać jego markę? Czytaj dalej Jak budować przewagę konkurencyjną sklepu internetowego?

Dlaczego remarketing to najważniejszy element marketingu sklepu internetowego?

Sprzedaż to przede wszystkim budowanie zaufania, nawiązywanie relacji i rozwiązywanie problemów swoich klientów. Jeżeli potencjalny klient nie zna Twojej marki, czego naturalną konsekwencją jest to, że Ci nie ufa, to szansa na sprzedaż przy pierwszym kontakcie jest znikoma. Dlatego działania typu cold calling (np. telemarketing w call center) czy wysyłka mailingu do kupionej – czyli nie zbudowanej przez siebie – bazy adresowej mają drastycznie niską konwersję. Czytaj dalej Dlaczego remarketing to najważniejszy element marketingu sklepu internetowego?

Jak przygotować kampanię Google AdWords dla sklepu internetowego?

Reklama w wyszukiwarce Google, czyli linki sponsorowane AdWords to jedno z podstawowych źródeł pozyskiwania świeżego i wartościowego ruchu dla sklepu internetowego. Połączenie kampanii AdWords i naturalnego pozycjonowania sklepu, czyli SEO daje niezwykle dobre rezultaty sprzedażowe, ale też skutecznie otwiera ścieżkę Twojego klienta, którego następnie możesz aktywizować przez remarketing, e-mail marketing, marketing automation czy media społecznościowe.

Na co zwrócić uwagę i jakich działań się podjąć przy projektowaniu kampanii Google AdWords dla sklepu internetowego? Czytaj dalej Jak przygotować kampanię Google AdWords dla sklepu internetowego?

Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który zamierza uruchomić swój pierwszy sklep internetowy lub nie jesteś zadowolony z aktualnego rozwiązania, to bez wątpienia zostaniesz postawiony przed wyborem oprogramowania, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Rozwiązań i modeli biznesowych jest wiele, a jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z Internetem, tym bardziej możesz czuć się zagubiony. Na jakie elementy oferty firm wdrażających sklepy internetowe zwrócić szczególną uwagę? Czytaj dalej Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

Jak prowadzić fanpage na Facebooku dla sklepu internetowego?

W obowiązku każdej marki jest prowadzić własne kanały komunikacji marketingowych w mediach społecznościowych. W przypadku sklepów internetowych najskuteczniejszymi są oczywiście Facebook i Instagram. Skupmy się jednak na tym pierwszym. Jak prowadzić stronę firmową na Facebooku, aby zbudować silną markę i zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Czytaj dalej Jak prowadzić fanpage na Facebooku dla sklepu internetowego?

Język korzyści i model AIDA, czyli podstawowe elementy opisu produktu w sklepie internetowym

Na sukces sklepu internetowego składa się wiele elementów, jednak żadnego z nich nie można traktować jako bardziej i mniej ważnego. Wielokanałowe działania marketingowe, użyteczność sklepu, siła jego marki, logistyka, metody płatności i dostaw, zwroty i reklamacje, opinie klientów, doradztwo i obsługa klienta, a w tym ta posprzedażowa, to tylko niektóre z tych elementów, które pracują na sukces sklepu internetowego w systemie naczyń połączonych. Oznacza to, że żadnego z nich nie można zaniedbywać, aby sklep internetowy spełniał swój cel – sprzedawał. Czytaj dalej Język korzyści i model AIDA, czyli podstawowe elementy opisu produktu w sklepie internetowym

Jak pozycjonować swój sklep internetowy w wyszukiwarce Google?

Wyszukiwarka Google to najważniejszy kanał pozyskiwania klientów w e-commerce. Często generuje nawet więcej niż połowę sprzedaży w sklepie internetowym. Jest kilka sposób, aby być widocznym na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Są to:

  1. kampania linków sponsorowanych Google AdWords
  2. Google Shopping, czyli Google Merchant Center
  3. organiczne wyniki wyszukiwania, czyli SEO

W przypadku dwóch pierwszych, widoczność w SERP (wynikach wyszukiwania Google) wystarczy kupić. Z kolei w przypadku SEO sklep internetowy musi zoptymalizowany zgodnie z wytycznymi Google oraz musi być wartościowym źródłem treści, aby algorytmy wyszukiwarki wypchnęły go na wysokie pozycje. Jak zatem samodzielnie pozycjonować swój sklep internetowy? Czytaj dalej Jak pozycjonować swój sklep internetowy w wyszukiwarce Google?

Dlaczego opis produktu w sklepie internetowym wpływa na wielkość sprzedaży?

Sprzedawcy często nie doceniają wpływu opisów produktów na wielkość sprzedaży jaką generują ich sklepy internetowe. Wychodzą z założenia, że skoro ktoś szuka danego produktu, to jest to wystarczający powód do tego, aby dokonał zakupu. Uruchamiają więc kampanię w Google AdWords, inwestują w SEO i czekają. Zapominają jednak o tym, że sprowadzenie wartościowego ruchu to tylko jeden z elementów, który ma wpływ na sukces sprzedażowy sklepu internetowego. Takimi elementami są między innymi siła marki sklepu, biuro obsługi klienta, metody płatności i dostaw, polityka sklepu związana ze zwrotami i reklamacji, rekomendacje i opinie klientów oraz oczywiście opisy sprzedawanych produktów. Dlaczego więc opisy produktów w sklepie internetowym odgrywają tak ważną rolę? Czytaj dalej Dlaczego opis produktu w sklepie internetowym wpływa na wielkość sprzedaży?