Kategorie

Google Search Console – weryfikacja i dodanie mapy witryny

Weryfikacja

Po założeniu konta  GSC: https://search.google.com/search-console/about musimy zweryfikować własność serwisu. Należ wykonać dwa poniższej opisane kroki*.

*Jeśli mamy już podpiętą integracje z Google Analitycs 4 – domena zostanie automatycznie zweryfikowana, więc w takiej sytuacji można pominąć ten etap i przejść do dodania mapy witryny – sitemap.xml


🟠KROK 1

W metodzie Prefiks adresu URL wpisz pełny URL swojej domeny razem z protokołem https.


 Przełącz  na zakładkę “Tag HTML” i skopiuj wskazany metatag a następnie przejdź do następnego kroku.


🟠KROK 2

W panelu sklepu przejdź do zakładki Konfiguracja / Integracje dodatkowe / Integracja własna . Wklej kod skryptu i zapisz.


Wróć do strony Google Search Console i kliknij w przycisk WERYFIKUJ.


Wygenerowanie oraz dodanie sitemap.xml do Google Search Console

🟠 W celu wygenerowania mapy witryny kierujemy się w naszym sklepie do zakładki Narzędzia i importy / Generator sitemap.xml. 

🟠 W sekcji Generowanie plików, klikamy w przycisk Generuj XML.

🟠Wyświetli nam się komunikat o zapisaniu pliku XML.  Klikając w adres URL mapy możemy dokonać podglądu i sprawdzić czy linki w nim zostały już wygenerowane, jeśli tak to możemy dodać nasz plik do Google Search Console. W przypadku dużej bazy produktowej proces dodania linków do sitemapy może się wydłużyć.


🟠 Przechodzimy do panelu Google Search Console, a dokładniej do zakładki Mapy witryn. Dopisujemy do domeny sitemap.xml i klikamy w przycisk PRZEŚLIJ. Mapa z sukcesem została dodana, należy poczekać do 24 godzin na wykrycie wszystkich adresów URL przez Google Search Console.

 

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933