Co warto sprzedawać w internecie? – Inspiracje i pomysły

Ilość wyświetleń artykułu: 192

Czas czytania: 7 minut

Co warto sprzedawać przez internet, co najlepiej sprzedawać przez internet, co najlepiej się sprzedaje na rynku, top produkty, co sprzedawać przez internet, żeby zarobić

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku powoduje, że coraz więcej właścicieli sklepów zastanawia się, co sprzedawać, żeby zarobić. Wpływ na to mają preferencje konsumentów, sezonowość, technologia i wiele innych czynników. Warto więc nieustannie szukać inspiracji i w przypadku zauważonej, nowej potrzeby, rozszerzać ofertę, aby zwiększyć swoją konkurencyjność. 

Co najlepiej się sprzedaje na rynku e-commerce? 

To, jakie produkty najlepiej sprzedają się na rynku e-commerce zmienia się z czasem. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze preferencje jako konsumentów nieustannie ewoluują. Potrzebujemy innych rzeczy zależnie od pory roku, sytuacji materialnej i innych aspektów. 

Okazuje się, że zależnie od tego, ile lat mają potencjalni klienci, kupują inne rzeczy w internecie. Doskonale pokazuje to raport Gemius, z którego wynikło, że przykładowo w 2018 roku mężczyźni częściej interesowali się między innymi smartfonami, tabletami, akcesoriami gsm i podobnymi. Raport pokazuje również, że osoby młodsze chętniej kupują odzież, dodatki i np. bilety do kina, a osoby starsze rozglądają się częściej za materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. 

co się najlepiej sprzedaje na rynku, co sprzedawać w internecie, raport Gemius
Źródło: Raport Gemius 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania top produktów do sklepu internetowego? 

Powyższe dane uświadamiają, że w zależnie od wybranych przez nas produktów do sprzedaży, będziemy musieli dostosować sklep do różnych grup docelowych. Inaczej bowiem kupują osoby starsze i młodsze, biegle posługujące się internetem i dopiero wchodzące do sieci. 

Dokładniej wyjaśniliśmy ten temat, gdy pisaliśmy o projektowaniu sklepu internetowego. Gdy dopiero myślisz nad jego założeniem, zwróć uwagę na to, aby najpierw przeanalizować potrzeby uczestników rynku, następnie zaplanować strukturę i funkcjonalności sklepu, a dopiero w następnej kolejności zwiększać nakład na działania marketingowe. Odwrócenie tej kolejności i skupienie się na działaniach marketingowych bez dopasowania witryny do potrzeb użytkownika to ryzyko, że nawet, gdy duża część potencjalnych klientów wejdzie do witryny, nie dokona w niej zakupu. Wszystko dlatego, że będzie ona dla nich niewygodna, nieintuicyjna lub nie będzie oferować np. form płatności, które chcieliby wykorzystać. 

Klient na pierwszym miejscu 

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, co sprzedawać w internecie, żeby zarobić, jest “zaoferuj produkt, którego potrzebuje Twój potencjalny klient”. Nie wszystko bowiem sprzeda nam się od ręki. 

Najprościej będzie więc przeanalizować rynek pod kątem potrzeb. Możemy wykorzystać w tym celu wielu narzędzi, w tym Google Trends. Pokażą nam one najbardziej poszukiwane frazy w ostatnim okresie czasu, na podstawie których mamy szansę określić, czego potrzebują w danym momencie użytkownicy. 

Spisując potencjalne potrzeby w jednym miejscu mamy szansę na skuteczną segmentację, stworzenie person i dopasowania zarówno oferty, jak komunikacji, lejka sprzedażowego, form reklamy i kanałów dotarcia. Nie powinno się być obojętnym również na działania konkurencji i stopień nasycenia rynku. 

Konkurencja w danym sektorze – Decydując się na rozszerzenie oferty lub wprowadzenie konkretnych produktów powinniśmy mieć na uwadze konkurencję. Przed podjęciem decyzji warto będzie wykonać analizę, w której spiszemy mocne i słabe strony w stosunku do innych firm w branży, aby następnie zweryfikować przewagi. Dzięki temu rozpoczniemy działania z planem, który później będzie można konsekwentnie realizować.

Możliwości współpracy z hurtowniami, marże lub zdolności do produkcji – Gdy już zauważymy produkty, na których sprzedaży firma może potencjalnie zarobić, bardzo ważne okazuje się zweryfikowanie swoich możliwości pod względem produkcji, średniej wysokości marży na rynku lub potencjalnych hurtowni do współpracy (gdy chcemy działać w modelu dropshipping).

Inspiracje i pomysły – Co sprzedawać przez internet? 

Poniżej zobaczysz przykłady produktów, które mogą Cię zainteresować, gdy myślisz o rozszerzeniu sprzedaży przez internet i założeniu własnego e-sklepu. Pamiętaj jednak, że wraz z upływem czasu pojawiają się nowe potrzeby i produkty, które mogą okazać się dla Ciebie interesujące. Warto więc śledzić informacje o trendach na rynku i konkretnie w branży e-commerce. 

Kosmetyki naturalne

Wraz z wzrastającym poczuciem odpowiedzialności za środowisko i dochodzącymi ze wszelkich stron informacjami na temat zmian klimatycznych, coraz większa liczba osób zwraca uwagę na sposób produkowania produktów i ich skład. Konsumenci sprawdzają, czy kupowane przez nich np. kosmetyki są testowane na zwierzętach i w jakich warunkach odbywa się produkcja. Producenci, którzy szybko reagują na wspomniany trend, mają szansę zdobycia dominującej pozycji w konkretnych sektorach rynku i stopniowe poszerzanie grona odbiorców. 

Produkty BIO i zdrowa żywność 

Popularność zyskują produkty BIO w każdej kategorii i zdrowa żywność. Dbanie o zdrowie stało się modne już pewien czas temu. Zdrowy tryb życia, regularne treningi i odpowiednie odżywienie promują już nie tylko lekarze, dietetycy i trenerzy, lecz celebryci i osoby ze świata biznesu. 

Konsumenci przestają podchodzić do żywności obojętnie i coraz częściej wybierają produkty BIO. Jednocześnie od wielu lat zauważa się wzrost popularności diet wegetariańskich i ketogenicznych, co tworzy nowe okazje dla potencjalnych producentów żywności i akcesoriów, którzy rozważają sprzedaż produktów w internecie. 

co sprzedawać w internecie
Źródło: Google Trends

Kamery samochodowe 

Dbanie o bezpieczeństwo swoje i chęć zmniejszenia strat spowodowanych błędną interpretacją wypadków lub problemami z określeniem sprawcy już pewien czas temu spowodowały wzrost popularności kamer samochodowych. Polacy chętniej podłączają je w swoich samochodach i korzystają, aby monitorować aktywność na drodze.

Głośniki bezprzewodowe bluetooth 

Trendem widocznym od lat są również głośniki bezprzewodowe bluetooth. To w dalszym ciągu jeden z produktów, który doskonale sprzedaje się w internecie, co potwierdza rosnąca liczba zapytań. Warto wspomnieć, że sprzedaż tego rodzaju sprzętów może wzrastać w okresach letnich, gdy popularne stają się wizyty w ogrodzie, na działkach lub nad jeziorem. Głośniki wtedy potrafią znacznie umilić czas i zapewnić muzykę, gdziekolwiek jesteśmy. 

top produkty, co sprzedawać przez internet, żeby zarobić
Źródło: Google Trends

Dekoracje do wnętrz, również handmade 

Kolejnym pomysłem są różnego rodzaju, nowoczesne i designerskie dekoracje do wnętrz. Szczególnie w czasach, gdy z powodu większej ilości czasu spędzonego w domu, konsumenci zaczęli doceniać przestrzeń, w której żyją. Chcą dekorować je w sposób odpowiadający charakterowi i obecnym trendom. Pozwala im to bowiem poczuć się lepiej, zrelaksować lub pracować efektywniej. 

Pomysłem mogą być np. tzw. lasy w słoiku, designerskie lampy lub inne dodatki, które cieszą się zainteresowaniem. Warto przyjrzeć się też rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty indywidualnie dopasowane do użytkownika i wykonane ręcznie (handmade). 

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza

Wraz z trendem częstszego spędzania czasu w domu i ograniczeń w poruszaniu się, ludzie zwrócili uwagę również na czystość powietrza w pomieszczeniach. Skoro spędzamy czas w mieszkaniu lub domu, chcielibyśmy mieć świadomość, że nie szkodzi to naszemu zdrowiu. Trend ten nasilił się wraz z coraz większą liczbą informacji o smogu w Polsce każdego roku. Może właśnie nawilżacze i oczyszczacze powietrza są pomysłem, który warto rozważyć? 

co najlepiej się sprzedaje na rynku
Źródło: Google Trends 

Produkty ułatwiające spędzanie czasu w ogrodzie (baseny dmuchane, grille i trampoliny ogrodowe) 

Szczególnie, gdy pogoda sprzyja, w okresie letnim, top produktami mogą okazać się te, które umilają rodzinom ten czas. Należą do nich między innymi różnego rodzaju grille, baseny dmuchane, trampoliny ogrodowe i inne. Rodziny bowiem mogą szukać w tym okresie kreatywnych sposobów, aby spędzić czas razem z dziećmi w ogrodzie. Każdy kreatywny pomysł, gdy tylko odpowiednio go przemyślimy, może okazać się potrzebny konkretnej grupie docelowej. 

Podsumowanie – Czy istnieją produkty, których sprzedaż zawsze warto zacząć? 

Trudno jest znaleźć złoty środek na produkty, które warto sprzedawać w internecie. Analizując jednak stale zmieniające się trendy, jako sprzedawcy możemy zauważyć szansę do zagospodarowania pewnej części rynku. Przemyślenie każdego nasuwającego się pomysłu i spojrzenie na rozszerzenie oferty również z pozycji późniejszych, możliwych działań marketingowych może znacznie pomóc nam w odniesieniu sukcesów w branży.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933