Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego to działania mające na celu uzyskanie lepszej widoczności w wynikach zapytań wpisywanych do wyszukiwarki Google przez klientów końcowych. Są to czynności w obrębie strony internetowej i poza nią, które sprawiają, że dana witryna firmowa lub e-sklep wyświetlają się możliwie najwyżej na stronie wyników wyszukiwania, po wpisaniu kluczowych haseł dla danej branży np. “tworzenie sklepów internetowych Poznań”.

Google bierze pod uwagę około 200 czynników, które decydują o miejscu strony WWW – czy będzie ona na pierwszej, drugiej, trzeciej czy dwudziestej ósmej pozycji. Agencje SEO, takie jak Grupa iCEA, wiedzą jak sprawić, aby strony ich klientów zajmowały najwyższe pozycje. Jak to robią? Wyjaśniamy poniżej.

SEO = ruch na stronie = klienci

W dzisiejszych czasach samo założenie sklepu internetowego nie wystarcza, by osiągnąć sukces. Jeżeli nie mamy ścieżek, które do niego prowadzą (generowanie ruchu na stronie), klienci dotrą na nią w sposób losowy, a ich ilość będzie tak niewielka, że może nie wystarczyć na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem sklepu. Skuteczna współpraca z algorytmami Google, regularne optymalizacje strony oraz sukcesywne umieszczanie linków prowadzących do naszej witryny na wysokiej jakości serwisach WWW, to wielomiesięczne procesy, które – realizowane konsekwentnie – przynoszą długotrwałe korzyści.

Dzięki SEO (pozycjonowaniu) coraz więcej osób odwiedza stronę i zapoznaje się z ofertą. Za każdymi odwiedzinami z kolei, stoi szansa na potencjalną sprzedaż. Mierzalną, uporządkowaną i ustrukturyzowaną, a nie incydentalną, jak to ma miejsce w przypadku braku marketingu.

Dlaczego Twój e-sklep powinien być pozycjonowany przez grupę iCEA?

Dzisiejszy konsument to osoba, która ma ogromny wybór, mało czasu i niezbyt wiele zaufania. Aby dokonała zakupu w Twoim sklepie internetowym, będzie on musiał spełniać szereg wymagań, takich jak:

  • obecność na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google po wpisanym haśle; (wzbudza zaufanie i oszczędza czas);
  • przejrzystość, łatwość obsługi na smartfonie oraz komputerze;
  • bogate i szczegółowe opisy produktów.

O to wszystko zadba Grupa iCEA, która jest naszym partnerem w budowaniu sklepów przyjaznych, wysoko umiejscowionych w Google i dobrze zarabiających.

Narzędzia optymalizacyjne w sklepie internetowym od Selly

 

Oprogramowanie posiada szereg funkcjonalności, dzięki którym w pełni swobodnie będziesz realizował optymalizację i pozycjonowanie sklepu.

Integracja z Google

 

Współpraca z nami gwarantuje ogromny pakiet narzędzi umożliwiających analizę i rozwój sklepu: Google Analytics, Google Shopping, Google Tag Manager, remarketing oraz rozszerzony e-commerce.

Sklep przyjazny Google

 

Twoja strona szybko się ładuje, posiada właściwie zoptymalizowany kod HTML, odpowiednie przekierowania, meta tagi, sitemapy. Dodatkowo posiada strukturę przyjaznych linków. Wszystko to doceniane jest przez Google.

Dostęp do kodu HTML

 

Zaawansowani użytkownicy mogą samodzielnie modyfikować kod i zmieniać jego strukturę. W panelu udostępniamy edytor praktycznie wszystkich szablonów HTML sklepu oraz plików CSS.

Bezpieczny dostęp dla agencji

 

Planujesz współpracę z firmami zewnętrznymi i chcesz, aby miały dostęp do wyłącznie niezbędnych miejsc w panelu? Sklep posiada doskonale rozbudowany moduł uprawnień do panelu administracyjnego.

Wbudowany moduł bloga

 

Blog to doskonały sposób na dzielenie się specjalistyczną wiedzą, dawanie klientom wartości i wzmacnianie pozycji w Google! Nasz sklep posiada wbudowany moduł bloga.

Wielu zadowolonych klientów

 

Sprzedaż, a szerzej rzecz ujmując, efekty prowadzenia działalności osiągane przez naszych klientów są dla nas okazją do radości. To właśnie one są naszym priorytetem i celem nadrzędnym.

Konsultacja SEO

 

Specjaliści Grupy iCEA robią dokładną analizę stron klientów po to, aby wskazać niedostrzegalny wcześniej potencjał, który zrealizowany zwiększy ruch i sprzedaż.

Certyfikat SSL

 

Certyfikat SSL dajemy w prezencie. Gwarantuje on bezpieczeństwo zakupów oraz jest niezbędny do współpracy Google.

Grupa iCEA

Grupa iCEA to agencja SEO/SEM, która swoją działalność rozpoczęła w 2007 roku. Firma realizuje działania z zakresu marketingu online, specjalizując się w pozycjonowaniu stron internetowych. Każdego dnia sprawia, że strony i sklepy jej klientów wyświetlają się wyżej w wynikach wyszukiwania Google, co zwiększa ruch użytkowników oraz przekłada się na wzrost sprzedaży produktów lub usług.

Jako jeden z niezaprzeczalnych liderów na rynku, spółka prowadzi wielopoziomowe kampanie SEO dla największych firm z polskim oraz zagranicznym kapitałem. W poznańskiej siedzibie Grupy iCEA pracuje obecnie ponad 100 osób, ale ich realizacje wspomagają również zdalni specjaliści, z którymi tworzą niemal 200-osobowy zespół.

W celu otrzymania oferty wyślij zapytanie do obsługi platformy.
Każde zapytanie rozpatrywane jest indywidualnie.


  • * dane obowiązkowe

  • * Administratorem danych osobowych jest Grupa iCEA Sp. z o.o. Podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.