Sklepy internetowe z ebookami i plikami

Platforma sklepów w standardowej funkcjonalności posiada moduł sprzedaży plików, które w połączeniu z płatnościami online całkowicie automatyzują sprzedaż treści elektronicznych.

Sklep internetowy z ebookami i innymi plikami to niejednokrotnie marzenie twórców internetowych niezależnie od branży. Chcąc sprzedawać kursy internetowe, własne ebooki, płyty muzyczne, czy innego rodzaju twórczość zastanawiają się, jaka platforma da im wystarczające możliwości. Wreszcie nastąpił moment, w którym stworzenie własnego kursu lub ebooka, a także jego dystrybucja na własną rękę nie wymaga wielkich nakładów. Szczególnie, gdy jako twórcy lub sprzedawcy tego rodzaju produktów posiadamy solidne zaplecze marketingowe.

Sklep internetowy z ebookami – Jak sprzedać ebooka?

Wbrew pozorom sprzedaż ebooków znacząco różni się od dystrybucji fizycznych produktów. Dopasowanie systemu do tego typu produktów wymagało od nas stworzenia części infrastruktury, w ramach której sprzedawca może z pomocą przydatnych opcji konfiguracyjnych dopasować model sprzedaży plików do potrzeb. Skutecznie zrobi to zarówno z ebookiem, jak plikami mp3, kursami internetowymi, a nawet dużym oprogramowaniem internetowym.

Jeżeli mamy już gotowy, zredagowany produkt, a dokładniej ebooka, najtrudniejsza część drogi za nami. Śpiesząc się możemy wybrać jeden z darmowych, responsywnych szablonów (RWD) i wgrać wspomniany plik. Wtedy konfigurując moduł pod swoje możliwości zaczniemy sprzedaż bez problemów praktycznie od zaraz. Zdecydujmy jednak wcześniej, czy przydatny nie okaże się certyfikat SSL, indywidualna szata graficzna, czy inne udoskonalenie, którego nie spotkaliśmy w podstawowej wersji.

Sprzedaż kursów online, muzyki i oprogramowania – Nie taki diabeł straszny!

Pierwsza myśl po podjęciu decyzji o sprzedaży plików może przysporzyć odrobinę strachu. Chwila namysłu i zweryfikowania dostępnych na rynku możliwości uspokaja i pozwala nabrać wiary w siebie. Stosowane przez nas zabezpieczenia sprawiają, że produkt nie trafi w niepowołane ręce. Pliki mogą być w formatach takich jak PDF, MP3, MP4, EPUB, MOBI, WAV.

Samo oprogramowanie natomiast udziela dostępu do wszystkich najważniejszych statystyk, a integracja z programami księgowymi i magazynowymi to żaden problem. Kilka kliknięć wystarczy też, aby skutecznie wdrożyć statystyki (kod śledzenia) Google Analytics.

Wsparcie profesjonalistów na każdym kroku

Właściciele sklepów nie muszą posiadać wiedzy programistycznej, aby obsługiwać swoją witrynę. Staramy się sprawić, aby mogli skupić się głównie na prowadzeniu firmy i działaniach marketingowych przy jednoczesnym oddaniu w nasze ręce całego zaplecza technologicznego. Dodatkowo nasza infolinia działa bardzo sprawnie, dzięki czemu dzwoniąc w celu zawiadomienia o danym problemie, szybko zostanie on zweryfikowany i naprawiony. Podobnie w przypadku wysyłanych maili z zawiadomieniami. Czuwamy i pomagamy w obsłudze i podstawowej konfiguracji czyniąc całe doświadczenie przyjemniejszym.

Branża – Dla której gałęzi biznesu jest oprogramowanie?

Sprzedaż muzyki, ebooków, kursów internetowych, czy innych plików zazwyczaj nie wymaga dodatkowo zamawianych funkcjonalności niezależnie od branży. Jeżeli artysta chciałby w swoim sklepie wdrożyć na pewnym etapie mocno zindywidualizowaną funkcjonalność, będziemy w stanie ją wykonać. Ograniczać w takim przypadku może jedynie budżet i zasoby czasowe. Najłatwiej przekonać się o tym korzystając z darmowego okresu testowego. Wszystkie zmiany i produkty wprowadzone w tym czasie zostają na swoim miejscu po podjęciu decyzji i płatności pierwszego abonamentu.