Sklepy internetowe motoryzacyjne

Branża motoryzacyjna charakteryzuje się dużymi ilościami produktów do czego z powodzeniem sprawdza się oprogramowanie sklepu Selly. W każdym abonamencie możesz utrzymywać do 500 tys. produktów z gwarancją pełnej prędkości działania sklepu. Do sklepu możesz samodzielnie importować bazy produktów z plików CSV od wielu dostawców.

Motoryzacyjne sklepy internetowe i sprzedaż części samochodowych mogą wydawać się czarną magią. Dokładniej jednak wgłębiając się w temat można spostrzec, że to nie musi być takie trudne. Wystarczy, że dokładnie opracujemy plan działania i otoczymy się ludźmi lub firmami, które specjalistycznie zajmą się poszczególnymi częściami biznesu. Wtedy nawet zaopatrzenie sklepu motoryzacyjnego i skuteczny marketing będą mniejszym wyzwaniem niż mogłoby się wydawać na samym początku. Jak więc otworzyć sklep internetowy tego typu i o czym trzeba pamiętać?

Motoryzacyjne sklepy internetowe – Jak otworzyć sklep?

Rozpoczęcie sprzedaży we własnym, motoryzacyjnym sklepie internetowym będzie możliwe po wyborze dostawcy, podpisaniu umowy z kurierem, wyborze platformy i dopełnieniu innych formalności. Ważne jest jednak rozważenie swojego modelu działania i oprogramowania, które będzie wspierało sprzedaż.

Dropshipping czy własny, zatowarowany magazyn?

Zatowarowanie sklepu motoryzacyjnego, gdy zdecydujemy się na własny magazyn może być bardzo trudne, zwiększać nasze koszty i ograniczyć liczbę produktów, jakie będziemy mogli zaoferować potencjalnym klientom. Wysokie koszty wejścia do tego rodzaju przedsięwzięcia już na początku odstraszają większość sprzedawców, gdyż niejednokrotnie okazuje się, że rozpoczęcie działania wymaga ogromnego wkładu własnego już na samym początku.

Zupełnie inaczej jest w przypadku modelu, jakim jest dropshipping. Nowoczesny sposób sprzedaży produktów pozwala na rozwijanie działalności przy jednoczesnej rezygnacji z posiadania własnego magazynu. Wystarczy znaleźć hurtownię z częściami samochodowymi, oponami, akcesoriami lub innymi produktami, które chcemy sprzedawać i domówić szczegóły współpracy. Model dropshipping’u w skrócie polega na obciążeniu właściciela sklepu częścią działalności, jaką jest sprzedaż, a dostawcę (lub hurtownię, producenta) obowiązkiem odpowiedniego zapakowania i terminowej wysyłki towaru. Wtedy zarówno producent, który nie posiada kompetencji marketingowych, jak sprzedawca, który nie posiada produktów mogą generować zyski łącząc siły.

Możliwości oprogramowania SaaS w motoryzacji – Selly w codziennych działaniach

Jeżeli choć raz zadałeś sobie pytanie, czy sklep z częściami samochodowymi z wykorzystaniem platformy Selly się opłaca, warto wspomnieć o możliwościach. Bariera wejścia prawie nie istnieje, gdyż podstawowy sklep możemy otworzyć płacąc najniższy miesięczny abonament. Początkujący sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym nie musi martwić się nawet o szatę graficzną sklepu, gdyż może wybrać na początku jeden z darmowych szablonów. Później, gdy jego działania marketingowe zaczną działać, sklep zacznie przynosić zyski lub zdecyduje się na inwestycje, będzie mógł domówić zarówno indywidualną szatę graficzną, jak szyte na miarę funkcjonalności. Wszystkie szablony są responsywne (wykonane w technologii RWD), co sprawia, że wyświetlają sklep tak samo dobrze na komputerach, tabletach i smartfonach. Rozpoczęcie sprzedaży z naszą platformą nie jest trudne. Szczególnie, gdy wcześniej zadbałeś o wszystkie inne aspekty biznesu.

Jeżeli natomiast właściciel sklepu motoryzacyjnego miałby problem z uruchomieniem danej integracji lub zaimplementowaniem wybranego kodu (np. Google Analytics), chętnie pomożemy. Kontakt z nami jest prosty, a obsługa jest w stanie wytłumaczyć większość dostępnych w platformie opcji. Każdy może mieć pewność obecności profesjonalistów po drugiej stronie słuchawki.