Kategorie

Minifikacja plików CSS

Minifikacja plików CSS to proces zmniejszenia rozmiaru pliku CSS poprzez usunięcie wszystkich niepotrzebnych znaków białych, komentarzy i innych niepotrzebnych elementów, które nie wpływają na stylowanie strony internetowej.

Jest to ważny krok podczas optymalizacji strony internetowej.  Minifikacja ma na celu zmniejszenie rozmiaru pliku CSS, co przyspiesza czas ładowania strony i zmniejsza zużycie przepustowości sieciowej. Mniejszy rozmiar pliku CSS również ułatwia jego przesyłanie i renderowanie przez przeglądarki internetowe.

Jak włączyć Minifikacje plików CSS?

Minifikajce plików CSS włączamy w zakładce Wygląd i treści / Edytor szablonów.  Przechodzimy do podstawowych szablonów stron, zaznaczamy checkbox „Włącz minifikacje plików CSS” i zapisujemy.

Aby moduł mógł poprawnie działać, należy w każdym pliku podstawowych szablon stron ( D01 – D07) usunąć sztywne wywołanie plików style.css, custom.css i w zamian wstawienie zmiennej {#HTML_HEAD_CSS#}.

Przykład edycji pliku D01

Odnajdujemy sztywne wywołanie plików CSS (przeważnie 17 wiersz)  <link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”/css/style.css?ver=5.2″ media=”all” />  i podmieniamy go znacznikiem {#HTML_HEAD_CSS#}
Po podmianie zapisujemy plik niebieskim przyciskiem „Zapisz” na dole strony. Identyczną operacje przeprowadzamy w pozostałych podstawowych plikach szablonów stron.

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933