Kategorie

Strony informacyjne

W filmie zostały przedstawione zasady tworzenia stron informacyjnych w edytorze wizualnym.

Dodawanie nowej strony informacyjnej

W zakładce Wygląd i treści> strony informacyjne możesz tworzyć dowolną ilość podstron informacyjnych, a następnie podłączyć je w dowolnym miejscu sklepu.

Standardowo preinstalowanych jest kilka najważniejszych podstron, które podlinkowane są w sklepie w stopce lub nagłówku.
Aby, dodać nową stronę klikamy zielony przycisk (3).

Edycja strony informacyjnej

Edytor wizualny pozwala nam w łatwy sposób utworzyć i edytować stronę. Możemy w nim wstawiać między innymi różne wielkości nagłówków, teksty akapitowe oraz zdjęcia. Wszystkie obiekty możemy wyrównywać. Po ukończeniu edycji zapisujemy stronę.

screen1

Dodanie strony informacyjnej do stopki sklepu

Nowo dodaną stronę informacyjną możemy dodać np. w stopce sklepu w bloku “Na Skróty”. W tym celu kierujemy się  do modułu TREŚCI / Bloki HTML. Edytujemy blok “BOX_NA_SKRÓTY”

W edytorze tekstowym klikamy na koniec ostatniego wiersza i klikamy enter.

Następnie wpisujemy nazwę naszej strony ze specjalnymi znakami: {#@Nowa strona informacyjna#} oraz ją zaznaczamy. Po zaznaczeniu strony wklejamy do niej link i klikamy OK.

W powyższym przykładzie napis Nowa strona informacyjna jest w nawiasach klamrowych o budowie {#@Nowa strona informacyjna#} – oznacza to, że treść w tym nawiasie będzie tłumaczona na inne języki, o ile fraza taka znajduje się w edytorze tłumaczeń.

Aby uzyskać adres URL strony, należy wrócić do zakładki Wygląd i treści> strony informacyjne. Klikamy prawym przyciskiem myszy we flagę i kopiujemy adres linku.

Na koniec sprawdzamy, czy nasza strona została dodana poprawnie do stopki.

Jak widać cały proces, przebiegł pomyślnie.

 

Zobacz także:

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933