Ile można zarobić na dropshippingu w 2023 roku?

Ilość wyświetleń artykułu: 258

Czas czytania: 5 minut

dropshipping zarobki

Handel internetowy to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Coraz więcej osób wybiera zakupy przez Internet, zamiast sklepów stacjonarnych. Ta konsumencka zmiana to świetna okazja, aby pomyśleć nad rozpoczęciem sprzedaży w Internecie. E-handel wymaga jednak wcześniejszych inwestycji – towaru, miejsca do magazynowania, a w późniejszym czasie również pracowników, którzy będą zajmować się wysyłką towarów. W przypadku braku kapitału, jednak z chęcią zarobku świetnym rozwiązaniem może okazać się dropshipping. Dowiedz się ile można zarobić na dropshippingu oraz jak sprzedawać, aby uzyskać jak największe dochody.

Prowadzenie sklepu internetowego w systemie dropshipping

Dropshipping to rodzaj sprzedaży polegający detalicznej, w której towar, w odróżnieniu od standardowego sklepu, wysyłany jest do klientów bezpośrednio od zewnętrznego dostawcy.

Mechanizm pracy w modelu dropshipping jest stosunkowo prosty i łatwy do zrozumienia. Jego funkcjonowanie polega na przeniesieniu procesu kompletowania i wysyłki na producenta lub dystrybutora. Natomiast rola sklepu internetowego ogranicza się do zebrania zamówień, obsługi płatności oraz zebrania danych podmiotowi, który ma nadać przesyłkę.

Dropshipping to świetne rozwiązanie, dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie internetowym. Jeśli chcesz działać w Internecie przede wszystkim warto zacząć od założenia działalności gospodarczej, która bez wątpienia pomoże podczas nawiązywania współpracy z hurtowniami. Warto również pamiętać o odpowiednim modelu biznesowym. Znając rynek i jego zapotrzebowanie będziesz świadomy na jakie produkty warto zwrócić uwagę, aby przyciągnąć klientów do sklepu. Sklep, to kolejny, istotny element w dropshippingu, który ma ogromne znaczenie w budowaniu pozycji działalności w sieci. Warto wybrać platformę, która zaoferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o systemy płatności, intuicyjne użytkowanie oraz wiele możliwości integracyjnych. Selly to platforma e-commerce, która umożliwi Ci takie rozwiązania.

Zasady działania Twojego sklepu internetowego w dropshippingu jest stosunkowo prosta i odbywa się w kilku etapach:

  • Klient po zapoznaniu z ofertą składa zamówienie w Twoim sklepie
  • Sprzedawca, czyli Ty, przyjmuje zamówienie, a zintegrowana hurtownia rezerwuje dla niego określoną liczbę zamówionych produktów
  • Sprzedający przyjmuje płatność od klienta. Przesyła do hurtowni należność pomniejszoną o wysokość marży
  • Wysyłka odbywa się pomiędzy hurtownią dropshippingową, a klientem

Etapy powinny być jak najbardziej zautomatyzowane, ponieważ szybkie przekazanie informacji do systemu sprawia, że klient otrzymuje produkt szybko, co w obecnych czasach jest jedną z kluczowych kwestii obsługi klienta.

Czy zarobki w dropshippingu zależą od sprzedaży danego produktu?

Rozpoczynając pracę związaną z dropshippingiem na pewno liczysz na szybki i bezpieczny zarobek. Chcąc jednak otrzymywać zadowalające wynagrodzenie warto wybrać hurtownię, która ma w swojej ofercie interesujący asortyment. Stojąc przed wyborem asortymentu zrób rozeznanie rynkowe na jakie produkty jest zapotrzebowanie stałe lub sezonowe. Warto również śledzić trendy i na nie odpowiadać, może być to jednak trudne zwłaszcza dla początkujących sprzedawców.

Zarobki w dropshippingu zależą w znacznym stopniu od wyboru hurtowni oraz produktów, którymi dysponuje. Warto wybierać produkty cieszące się stałym powodzeniem i zapotrzebowaniem wśród ludzi, dzięki temu zyskasz stałą grupę docelową, która chętnie skorzysta z zakupów w Twoim sklepie, dzięki temu możesz nastawić się na większe zyski z prowadzonej działalności. Warto omówić warunki współpracy z hurtowniami dysponującymi odzieżą oraz obuwiem, hurtowniami meblarskimi, producentami produktów dla zwierząt lub dzieci, a także z producentami kosmetyków. Dużą popularnością cieszą się również elementy wyposażenia domu i wnętrz. Są to branże, w których możesz liczyć na większy popyt.

Opłacalność dropshippingu

Założenie sklepu, stworzenie planu biznesowego, rozeznanie na rynku, nawiązanie współpracy z wybranym dostawcą… Myśląc o tych formalnościach można się zacząć zastanawiać, czy dropshipping w ogóle się opłaca?

Jak w każdej branży e-commerce – to zależy! Koszty początkowe prowadzenia takiej działalności to przede wszystkim poświęcony czas oraz inwestycja w utworzenie swojego sklepu internetowego. Dodatkowo należy pamiętać, że zarobki wiążą się również z opłacaniem podatków. Podatek dochodowy w dropshippingu naliczany jest w ten sam sposób, jak w przypadku innych form sprzedaży przez Internet. Jednak późniejsze kroki wymagają zdecydowanie mniej wkładu własnego. Przede wszystkim nie musisz posiadać własnego magazynu, aby prezentować w sklepie dany asortyment, co daje wiele oszczędności. Dodatkowo, hurtownie przeważnie oferują atrakcyjne warunki współpracy, ponieważ również dla nich dropshipping jest dobrym rozwiązaniem biznesowym – firmy nie muszą martwić się promocją, pozyskiwaniem klientów oraz prowadzeniem sklepu internetowego, zajmują się jedynie własnym magazynem oraz wysyłką produktów.

Prowadzenie sprzedaży internetowej i wynikającej z niej zysk w ogromnej mierze zależy od marży, którą zyskasz na sprzedaży. Warto ustanowić taką, która nie będzie na granicy opłacalności Twojej pracy. Właściwa marża od uniwersalnej kwoty pozwoli Ci na atrakcyjne zarabianie pieniędzy.

Dropshipping zarobki – ile można zarobić?

Sprzedawcy, działający w dropshippingu, nastawieni są na atrakcyjne zyski. Musisz być jednak przygotowany, że w początkowym etapie działalności nie będą to sumy bliskie kilkudziesięciu tysięcy, jednak z czasem dłuższa współpraca z hurtowniami da Ci możliwości negocjacyjne, dzięki czemu będziesz mógł liczyć na ciekawszy zysk.

Zarobki w dropshippingu opierają się przede wszystkim na marży. Standardowa marża wynosi między 20, a 35% i to właśnie na jej podstawie warto obliczać początkowe zyski z działalności. Późniejsze zarobki, w zależności od zaangażowania i wybranych produktów, powinny ulec zmianie i mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak sprzedawać, żeby zarobić w dropshippingu?

Chcąc osiągać wysokie zyski w tym biznesie należy zrozumieć, jak należy sprzedawać w dropshippingu.

Przede wszystkim przed rozpoczęciem sprzedaży w dropshippingu warto przeanalizować rynek – produkty o wysokim popycie, nabywców oraz wykonać analizę działania konkurencji. Są to podstawowe działania przed rozpoczęciem jakiegokolwiek biznesu.

Kolejnym, równie istotnym aspektem, jest wybór towaru oraz hurtowni, która będzie go dostarczać do klientów. Warto wybrać produkty, na które panuje wysoki popyt, jak również towary, które nie są często zwracane. Zwroty często spoczywają na barkach sprzedawcy, a także skutkują zamrożeniem gotówki.

Chcąc przyciągnąć klientów warto zaprezentować swoje produkty jak najlepiej. Umieść w opisach niezbędne informacje oraz wykorzystuj język korzyści, aby przedstawić oferowane towary w atrakcyjny sposób.

Czy zarabianie w dropshippingu ma sens?

Dropshipping, tak jak każdy biznes, musi być przede wszystkim dobrze przemyślany i nastawiony na potrzeby, które wykazują klienci. Bazując na informacjach o rynku oraz o samej branży, w której zamierzasz działać warto spróbować swoich sił w dropshippingu i zacząć atrakcyjnie zarabiać.

Warto pamiętać, że niezwykle ważnym aspektem sprzedaży w dropshippingu jest sklep internetowy, który powinien być zarówno bezawaryjny, jak i przyjazny podczas użytkowania dla klientów, jak również spełniać kryteria, które leżą po Twojej stronie. Skontaktuj się z naszymi doradcami Selly, aby wybrać najlepszą formę prowadzenia sklepu onlineZałóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933