Redcart czy Shoper czy Selly? Którą platformę wybrać i dlaczego?

porównanie platform sklepowych saas

Redcart czy Shoper, Selly? Którą platformę wybrać i dlaczego?

Na rynku obserwujemy kilka rodzajów oprogramowania dla sklepów internetowych, które umożliwiają rozpoczęcie prowadzenia biznesu w sieci.  Ilość rozwiązań sprawia, że niekiedy nie potrafimy wybrać najbardziej odpowiedniego i dopasowanego do naszych potrzeb systemu, dlatego w poniższym artykule dowiesz się jakie rozwiązania są aktualnie dostępne na rynku oraz zapoznasz się z porównaniem różnych platform sprzedażowych.

W branży e-commerce za najbardziej zoptymalizowane pod kątem rozwoju rozwiązanie uznaje się Selly. Wszystko ze względu na dopracowaną ofertę, zoptymalizowany cennik, możliwości rozwoju dla sprzedawców, a także szybką i profesjonalną obsługę techniczną. 

Aktualizacja danych w artykule: 12.05.2022.

Oprogramowania dla sklepów internetowych – opinie

Obecnie sklep internetowy może być utworzony na platformie Open Source, SaaS (Software as a Service) lub dedykowanej. Dwa pierwsze rozwiązania są najbardziej popularne i wykorzystywane przez największą część biznesów, zarówno dla małych i średnich, jak i dużych. Dziś skupimy się jednak na wyjaśnieniu czym są oprogramowania w modelu SaaS oraz ich porównaniu.

Wykorzystanie gotowych platform sklepowych

Silnik sklepu oparty o model SaaS opiera się na udostępnieniu oprogramowania w chmurze, w której to dostawca oprogramowania aktualizuje je oraz za opłatą udostępnia je innym użytkownikom. Oznacza to, że usługodawca umożliwia korzystanie z jego oprogramowania za odpowiednią opłatą abonamentową, natomiast sam zajmuje się obsługą techniczną platformy.

Przede wszystkim zachęcające do skorzystania z usług gotowych platform sprzedażowych jest szybkość rozpoczęcia działalności, właściwie zaraz po uiszczeniu opłaty możemy rozpocząć pracę na swoim sklepie internetowym. Koszty abonamentu w takim sklepie są dostosowane do stopnia zaawansowania prowadzonej działalności, więc przeważnie każdy użytkownik jest w stanie znaleźć opcję dla siebie.

Udostępniane przez usługodawcę zestawy gotowych szablonów pozwalają na szybką pracę bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności. Jest to opozycja do oprogramowań otwartych – Open Source, które wymagają samodzielnej pracy, a bez odpowiednich kwalifikacji jest się zmuszonym ponieść dodatkowe koszty, zatrudniając specjalistów z dziedziny programowania.

Platformy sklepowe w modelu abonamentowym są bardzo różne i wymagają dokładnej analizy, aby wybrać tę, która posiada najkorzystniejszą ofertę, dlatego poniżej przedstawiliśmy porównanie platformy RedCart, Shoper oraz Selly. Oferta Selly obecnie oceniana jest jako najkorzystniejsza dla sprzedawców w wielu branżach. Zobacz Historie sukcesu sklepów w Selly .

Sklepy internetowe na platformie Redcart

Oprogramowanie RedCart w swojej ofercie oferuje różne rozwiązania i funkcjonalności. Usługodawca proponuje użytkownikom trzy opcje abonamentowe, z których podstawowa zaczyna się od 199 zł / miesiąc. Opcja ta jest skierowana dla bardzo podstawowych działalności, ponieważ nie ma m.in. automatycznie połączonych integracji z hurtowniami, za taką opcję należy dodatkowo zapłacić.

redcart - opinie

Co oferuje Redcart?

Platforma sprzedażowa RedCart posiada wbudowane funkcje, które w założeniu mają wspierać działanie sklepu internetowego. W wersjach ponadpodstawowych oferuje także integracje z hurtowniami i dostawcami produktów.

Platforma umożliwia prowadzenie sklepu w dowolnej wersji językowej. To opcja dla osób, które planują nie tylko sprzedaż na polskim rynku, ale i ekspansję rynków zagranicznych. 

Platforma Shoper dla sklepu internetowego

W przypadku platform SaaS jedną z bardziej znanych platform jest Shoper. System ten oferuje integracje, różne funkcje, a także możliwość sprzedaży online. To oprogramowanie sklepu internetowego przeznaczone jest zarówno dla małych i średnich sklepów, jak i dużych sklepów internetowych.

Oferta platformy Shoper

Przyjrzyjmy się bliżej ofercie platformy Shoper. To konkurent pozostałych. Funkcje platformy umieszczone zostały w panelu, z poziomu którego sprzedawcy mają szansę obsługiwać sprzedaż prowadzoną w sklepie internetowym. Konfiguracja sklepu opisana jest w bazie wiedzy. Dokonując zmian, przedsiębiorca widzi, co zmienia się w momencie zmiany ustawień. Platforma Shoper oferuje również w swoich rozwiązaniach powiadomienia push o nowych zamówieniach.

Do najczęściej wskazywanych cech jest fakt, że w najniższym pakiecie, wiele funkcjonalności, które pozostałe platformy mają w standardzie, tutaj muszą zostać dodatkowo dokupione. Również jako znacząca wada wskazywany jest jedynie jeden darmowy szablon sklepu.

 

shoper cennik

Jakie funkcje posiada Shoper? – opinie 

Wszelkie funkcje platformy zostały umieszczone w panelu, dzięki czemu właściciel sklepu może dokonywać wszelkich zmian właśnie z poziomu panelu administracyjnego.

Jedną z najczęściej wskazywanych cech oprogramowania jest ograniczony kontakt z kompetentnym supportem sklepu. Dodatkowo, wiele funkcji, które w innych sklepach obejmuje pakiet standard, w tym przypadku wymagają dodatkowych nakładów finansowych i dokupienia.

Zbudowanie sklepu dopasowanego do określonej oferty wymaga różnych rozwiązań wizualnych. W przypadku Shopera otrzymujemy jeden darmowy szablon, co również często wskazywane jest jako znacząca wada tego oprogramowania.

 

Sklep internetowy na platformie Selly

Sklep internetowy na platformie Selly jest profesjonalnym rozwiązaniem dla branży e-commerce. Działania oparte o oprogramowanie Selly sprawdzą się zarówno dla małych, jak i dużych sklepów.

Atutem Selly bez wątpienia są ceny abonamentów zaczynają się już od niespełna 100 zł / miesiąc, a przy tym oferują wiele ciekawych integracji i funkcjonalności. Dzięki temu otrzymujesz więcej funkcji w podstawowej wersji niż w przypadku innych platform na rynku. 

Zobacz aktualny cennik Selly.

Korzyści wynikające z posiadania sklepu internetowego na platformie Selly

Selly ma w swojej ofercie wiele funkcji i integracji powiązanych ze sklepem internetowym. Przede wszystkim oferuje połączenie z firmami kurierskimi, systemami płatności oraz wieloma dostawcami.

Warte uwagi są również podstawowe funkcjonalności jakie oferuje platforma. Jest to przede wszystkim niezwykle intuicyjny panel administracyjny oraz łatwość działania pod kątem pozycjonowania. Dodatkowo, usługa Selly wyróżnia się szybkością wsparcia technicznego oraz niezawodnością platformy.

Warto dodać, że Selly w swojej ofercie proponuje przetestowanie swojego sklepu za darmo. Wszystkie wprowadzone podczas okresu testowego zmiany, zostają w sklepie po jego opłaceniu i uruchomieniu dla potencjalnych klientów przez firmę. 

Zalety platformy Selly:

  • Udostępnianie programistów, grafików i innych specjalistów, wedle potrzeb danych sklepów
  • Przejrzysty i zoptymalizowany kod HTML, który ułatwia działania marketingowe
  • Możliwa integracja z dowolnymi hurtowniami w modelu dropshipping
  • Wiele funkcji wymagających dodatkowych opłat w innych platformach, dostępnych w podstawowych abonamentach (brak ukrytych kosztów)
  • Przejrzysta konfiguracja i zarządzanie sklepem z poziomu przejrzystego panelu
  • Rozwój sklepu i skalowanie, z pomocą wielu zaawansowanych rozwiązań
  • Niezawodność, stabilność i bezpieczeństwo działania
  • Sprawność działania pomocy technicznej w przypadku zapytań klientów
  • Najszybsza platforma na rynku, 70% szybsza niż inne popularne platformy e-commerce

Jakie oprogramowanie sklepu wybrać?

Różnorodność oprogramowań dla e-c0mmerce daje wiele możliwości rozwoju swojego biznesu. Decydując się na założenie sklepu internetowego warto zastanowić się czego oczekujemy od docelowego oprogramowania, a następnie przeanalizować oferty potencjalnych dostawców usługi.

Warto zwrócić uwagę na to, aby sklepy internetowe były przyjazne w obsłudze oraz proponowały różnorodne rozwiązania już w podstawowym pakiecie. Dobrym pomysłem, jeżeli istnieje taka możliwość, jest wcześniejsze przetestowanie sklepu na danej platformie.

Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest możliwość pozycjonowania sklepu internetowego pod kątem SEO, co pozwoli na lepsze dotarcie do nowych klientów. Znając wymagania zarówno rozbudowanych sklepów internetowych jak małych sprzedawców, ofertę Selly oceniamy jako najlepiej skoncentrowaną na zaspokojeniu potrzeb branży. 

Podsumowanie

Powyższe porównanie powinno przybliżyć Ci możliwość wyboru najlepszego rozwiązania, które będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom. Jeżeli masz jakieś wątpliwości – skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!