Aktualizacje marzec 2022

Ilość wyświetleń artykułu: 159

Czas czytania: 3 minuty

Logo - Robić

Każdy miesiąc to dla nas dużo pracy w zakresie udoskonaleń oprogramowania. Cały zespół pracuje nad tym, by analizować wszystkie przesyłane przez Was pomysły, a następnie wdrażać je stopniowo w zakres funkcjonalności. Ponad 10 lat ciągłych aktualizacji w cenie miesięcznego abonamentu to dla każdego, kto decyduje się na sprzedaż z naszą platformą, ogromna wartość dodana.

Nowy menadżer plików w integracji z Allegro

W edycji wybranej aukcji dodaliśmy nowy menadżer plików, który zdecydowanie ułatwia stworzenie opisu aukcji. Dzięki temu w prosty sposób można rozmieścić w opisie aukcji zdjęcia produktu.

Aby skorzystać z nowego menadżera plików, należy przejść do Aukcje / Aukcje Allegro, a następnie do edycji wybranej aukcji i zjechać do sekcji “Nowy opis aukcji Allegro”. 

Do wyboru jest 5 układów danej sekcji opisu:

  • Tylko tekst
  • Tylko zdjęcie
  • Zdjęcie + tekst
  • Tekst + zdjęcie
  • Dwa zdjęcia obok siebie

Po wybraniu odpowiedniego układu sekcji, w przypadku układu, który posiada zdjęcie należy kliknąć ikonę zdjęcia.

Następnie będziemy mogli wybrać zdjęcie spośród tych przypisanych do produktu, oraz tych, które znajdują się już na serwerze. Jeżeli zdjęcie nie znajduje się na serwerze, to również z tego miejsca jest możliwość dodania takiego zdjęcia z dysku komputera.

Integracja z Freshmail

W module Konfiguracja/Integracje – opcje dodatkowe dodaliśmy możliwość integracji z FreshMail.pl

Freshmail to rozbudowane i nowoczesne narzędzie dzięki, któremu nasi klienci będą mogli utworzyć profesjonalne kampanie i newslettery oraz sprawdzić ich efekty, natomiast sama konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna.

Integracja pozwala na rozdzielenie list odbiorców pomiędzy sklep podstawowy oraz sklep dodatkowy, co pozwoli na rozsyłanie bardziej spersonalizowanych kampanii e-mail marketingowych czy newslettera.

Aby aktywować integrację należy założyć konto na platformie Freshmail, a następnie wygenerować token i wkleić go w odpowiednie pole w panelu administracyjnym sklepu.

Dodatkowe opcje pól w Integratorze plików XML/CSV

W module Integrator plików XML/CSV zostały dodane dodatkowe opcje ustawień pól wyświetlanie oraz liczba produktów.

  • Pole wyświetlanie zostało wzbogacone o możliwość zmapowania wartości z plików do opcji wyświetlania.

  • Modyfikacje pola liczba produktów dotyczą możliwości automatycznego udostępniania produktów do porównywarek, w zależności od sumy ilości produktu.

Eksport produktów do CSV w multisklepie

Dodana została możliwość rozdzielenia eksportu produktów do pliku CSV pomiędzy produkty dostępne w sklepie podstawowym oraz te dostępne w sklepie dodatkowym (multistore). Ta rozbudowa zdecydowanie przyspieszy eksport oraz ułatwi pracę przy zmianach danych w produktach za pomocą pliku CSV.

Rozbudowa pliku Ceneo XML

Zgodnie z obowiązującą na terenie całej Unii Europejskiej nową klasyfikacją energetyczną wybranych produktów, dodaliśmy nowe atrybuty w pliku Ceneo XML są to: etykieta energetyczna i karta informacyjna.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności dodaj opisy zaawansowane w menu ASORTYMENT / Elementy opisów zaawansowanych i dodaj ich wartości do produktów.

Więcej informacji na temat korzystania z modułu Elementy opisów zaawansowanych znajduje się tutaj.

Następnie w menu KONFIGURACJA / Integracje – porównywarki przejdź do Opcje eksportów, a w sekcji „Opcje eksportu dla Ceneo.pl rozszerzony” przyporządkuj opisy zaawansowane dla etykieta energetyczna UE

Szczegółowy opis całej integracji znajduje się tutaj – Etykiety energetyczne w Ceneo XML i na stronie produktu w sklepie

Przyspieszenie modułu generowania menu kategorii.

Moduł generowania kategorii został przyspieszony o generowany cache w przypadku włączenia funkcji umieszczania produktów w wielu kategoriach.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933