Jak znaleźć pomysł na biznes w 2023 roku?

Ilość wyświetleń artykułu: 119

Czas czytania: 4 minuty

jak znaleźć pomysł na biznes

Jak znaleźć pomysł na biznes w 2023 roku?

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w gospodarce oraz wyjątkowo atrakcyjne możliwości, aby założyć własny biznes. Nieograniczone możliwości, jakie daje globalizacja, pozytywne podejście do pracy zdalnej oraz rozwój handlu internetowego sprawiły, że prowadzenie własnej firmy stało się dla większości osób niezwykle dostępne.

Jeśli szukasz pomysłu na własny, dochodowy biznes zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiliśmy mnóstwo pomysłów, którymi możesz zainspirować się zakładając biznes.

Gdzie szukać pomysłu na własny biznes?

Marzysz o własnym biznesie, ale nie masz pomysłu co chciałbyś robić? Wybór właściwego kierunku Twojej działalności to wyzwanie, które wymaga dokładnej analizy rynku oraz wskazania zapotrzebowania na dane produkty lub usługi, a także odkrywania luk rynkowych, które wciąż nie zostały zaspokojone, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór miejsc, gdzie powinieneś szukać pomysłu na własną działalność.

Śledź aktualne trendy

W założeniu firmy bezsprzecznie pomaga śledzenie aktualnych trendów biznesowych oraz konsumenckich. Internet oraz różnorodne statystyki pozwalają dotrzeć do danych, które zostawiają po sobie konsumenci. Jeśli chcesz cieszyć się własnym biznesem bądź na bieżąco z obecnymi kierunkami działania konsumentów, analizuj ich wybory i odpowiadaj na ich potrzeby. Rozumiejąc zachowania potencjalnych klientów, możesz dywersyfikować rynek, proponując im nowe produkty oraz usługi, wyróżniające się na tle konkurencji.

sklepy internetowe Selly

Rozwiązania z zagranicy

Być może w naszym regionie nie powstał jeszcze biznes, który świetnie prosperuje za granicą. Jeśli nie posiadasz własnego pomysłu na prowadzenie własnego biznesu, zainspiruj się przedsiębiorstwami działającymi poza granicami kraju lub na innym kontynencie. Różnice w przedsiębiorstwach oraz pomysłach na biznes widać przede wszystkim na rynkach zza oceanu. Do odnalezienia pomysłu na taki biznes, możesz wykorzystać różnorodne statystyki lub narzędzie Google Trends.

Google Trends to narzędzie systemu Google udostępniające informacje na temat liczby, pochodzenia, zależności od czasu i głównych regionów zapytań kierowanych do tej wyszukiwarki. Dzięki niemu możesz sprawdzić, jakie biznesy działają oraz jakimi działaniami zainteresowani są zagraniczni użytkownicy.

Odwiedź biznesową stronę internetową i media społecznościowe

W mediach społecznościowych i Internecie obecnie możemy znaleźć odpowiedź, na każde nasze pytanie (nie bez powodu trafiłeś na ten artykuł). Myśląc nad własną firmą warto przeszukać dostępne strony internetowe, fora oraz biznesowe grupy w social mediach, aby dowiedzieć się, w jaki zyskowny pomysł warto zainwestować. Źródła te, są dobrym pomysłem, aby zainspirować się działaniami biznesowymi oraz zaczerpnąć wiedzę od praktyków, jak prowadzić, zarówno biznes online, jak i tradycyjnie.

Inspiracje w najbliższym otoczeniu

Szukając pomysłu na własną firmę warto zainspirować się najbliższym otoczeniem, jego wymaganiami oraz problemami. Rozwiązując tak konkretny problem, potencjalny klient chętnie skorzysta z oferowanych przez Ciebie produktów.

Rozwiązywanie problemów oraz ułatwianie życia może odbywać się również za pomocą informatycznych. Większość z nas wykorzystuje w codziennym życiu aplikacje oraz systemy wspierające aktywność fizyczną, a także organizację dnia. Warto zastanowić się, jaką aplikację mobilną można uruchomić, aby poprawić jakość życia innym osobom.

Świetnym przykładem, takich usług, mogą być zastosowane paczkomaty. Skrytki z nadanymi paczkami rozwiązują problem kolejek w urzędach pocztowych, konieczności odbioru paczki w wyznaczonych godzinach, a także oczekiwania na kurierów. Rozwiązanie obecnie jest najchętniej wykorzystywanym sposobem, właśnie dlatego, że odpowiedziało na powyższe problemy rozwiązując je.

Niestandardowy pomysł na dochodowy biznes

Prowadzenie własnej działalności nie musi wymagać niezwykłych pomysłów. Inspiracji na biznes można poszukać w swoim hobby oraz zainteresowaniach. Jeśli masz doświadczenie oraz naturalne predyspozycje do wykonywania pewnych czynności, będzie Ci po prostu łatwiej stworzyć biznes oparty o własne umiejętności.

Biznes, oparty na własnym doświadczeniu może obejmować wszelkie dziedziny życia. Uwielbiasz własnoręcznie tworzyć i jesteś kreatywny? Postaw na rękodzieło różnorodnych wyrobów – produkcja hand-made jest obecnie bardzo modna i pożądana. Interesujesz się zdrową żywnością, albo lubisz uczyć się języków obcych? Załóż biznes związany z tym, co lubisz najbardziej!

Jak założyć własną firmę?

Wskazaliśmy Ci różnorodne pomysły na biznes, ale aby przekształcić pomysł w działalność musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz zacząć prowadzić swoją firmę.

Założenie własnej firmy to nieodłączny element prowadzenia biznesu. Wbrew pozorom proces rejestracji własnej działalności nie jest skomplikowany. Jednoosobowa działalność gospodarcza powinna być zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a sam proces rejestracji odbywa się w kilku krokach:

  1. Wybór nazwy firmy oraz jej adresu.
  2. Wybór kodu PKD.
  3. Wybór formy opodatkowania.
  4. Decyzja odnośnie księgowości i rachunku konta bankowego.

Wniosek o rejestrację swojej działalności możesz złożyć zarówno zdalnie przez stronę rządową, we właściwym urzędzie lub za pomocą poczty, wysyłając wniosek do odpowiedniego urzędu.

Niezwykle ważnym etapem zakładania własnego biznesu jest stworzenie biznes planu. Właściwie opracowany model biznesowy oszacuje warunki rynkowe, wskaże do jakiej grupy docelowej powinien być kierowany produktu lub usługa, co pozwoli na lepszy kontakt potencjalnymi klientami Twojej firmy. Dodatkowo model biznesowy powinien wskazać, jak duża konkurencja działa na rynku oraz atuty i słabości Twojego biznesu.

Podsumowanie

Prowadzenie własnego biznesu wymaga zaangażowania oraz świadomego podejścia do sytuacji rynkowej oraz trendów konsumenckich. Chcąc znaleźć własny pomysł na biznes, warto przeanalizować dostępne statystyki oraz dane, które dokładnie wskazują sytuację gospodarczą, jak również rozejrzeć się w najbliższym otoczeniu oraz poznać swoje mocne strony, co powinno stanowić punkt wyjścia, podczas zakładania własnej firmy.

Już wiesz, jak znaleźć pomysł na biznes oraz jak założyć własne przedsiębiorstwo, teraz wystarczy tylko działać!Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933