Aktualizacje październik 2022

Ilość wyświetleń artykułu: 147

Czas czytania: 4 minuty

Aktualizacje październik 2022

Każdy miesiąc to dla nas dużo pracy w zakresie udoskonaleń oprogramowania. Cały zespół pracuje nad tym, by analizować wszystkie przesyłane przez Was pomysły, a następnie wdrażać je stopniowo w zakres funkcjonalności. Ponad 10 lat ciągłych aktualizacji w cenie miesięcznego abonamentu to dla każdego, kto decyduje się na sprzedaż z naszą platformą, ogromna wartość dodana.

Import opisów zaawansowanych

Dodaliśmy możliwość importu opisów zaawansowanych produktów za pomocą modułu Import/Integrator XML/CSV. Nowa funkcjonalność umożliwia dodanie do produktów opisów zaawansowanych z pliku XML/CSV, na podstawie których tworzony jest opis na karcie produktu oraz filtrowanie produktów na liście kategorii. Poniżej znajduje się odnośnik do instrukcji tej funkcjonalności.

Instrukcja importów opisów zaawansowanych

Baner kategorii

Dodaliśmy możliwość zdefiniowania baneru kategorii, który będzie wyświetlany w mapie kategorii na stronie głównej. Aby uruchomić nowy blok na stronie głównej wystarczy przejść do modułu Asortyment/Kategorie i w edycji konkretnej kategorii zdefiniować jej baner

Po zapisaniu zmian na stronie głównej sklepu pojawi się wcześniej wspomniany blok. Mapa kategorii będzie domyślnie wyświetlana pod blokiem “Promocje na stronie głównej”, ale można dowolnie zmienić położenie mapy kategorii za pomocą modułu Wygląd/Edytor szablonów. Ostylowanie ewentualnej innej prezentacji np. w formie mozaiki, czy przesuwanego slajdera można zamówić indywidualnie.

Zerowanie stanów magazynowych przed importem

W module Importy/Integrator XML/CSV dodaliśmy nową opcję wyzerowania stanów magazynowych produktów przed importem, opcja pojawia się jedynie przy wyborze konkretnego magazynu w sekcji Dane ogólne.

Sposób działania:

W momencie, gdy hurtownia usuwa z pliku XML lub CSV produkty ze stanem zerowym, powoduje to brak aktualizacji stanu magazynowego takiego produktu, a co za tym idzie produkt, którego fizycznie nie ma w hurtowni, jest dostępny w sprzedaży. Aby zapobiec tego typu sytuacji, wystarczy dla wybranego magazynu w sekcji dane ogólne w integratorze, włączyć opcję Wyzeruj ilość wszystkich produktów w magazynie przed importem stanów magazynowych: co spowoduje, że zaktualizowane zostaną stany tylko tych produktów, które znajdują się w pliku, natomiast produkty, których w pliku nie ma, zostaną wyzerowane.

Dodatkowo przy włączonej opcji Przelicz po imporcie wyświetlanie wg sumy ilości dla produktu we wszystkich magazynach: w ustawieniach pola Liczba produktów, produkty z wyzerowanym stanem magazynowym zostaną wyłączone z wyświetlania, jeśli ustawienia magazynu nie zezwalają na sprzedaż pomimo braku na magazynie.

Anulowanie zamówienia przez klienta

Dodaliśmy możliwość anulowania zamówienia z poziomu konta klienta w sklepie. Po przejściu przez klienta do edycji wybranego zamówienia pojawi się przycisk “Anuluj zamówienie”, ale ta opcja będzie dostępna tylko wtedy, jeżeli zamówienie ma status, który umożliwia anulowanie. Aby określić, który status ma umożliwiać anulowanie zamówienia przez klienta, należy przejść do modułu Konfiguracja/Statusy zamówień, a następnie w edycji wybranego statusu zaznaczyć checkbox “dozwolone anulowanie zamówienia przez klienta”.

Domyślnie żaden ze statusów nie będzie miał zaznaczonej tej opcji i dopóki nie będzie ona zaznaczona w żadnym statusie, to klienci nie będą mogli anulować zamówienia z poziomu konta klienta.

Moduł automatyzacji zmian cen

W planach abonamentowych Selly Pro uruchomiliśmy nowy moduł umożliwiający włączenie automatycznej promocji dla wybranych produktów. Moduł ten daje możliwość stworzenia do 10 automatycznych promocji na raz na wybrane produkty, kategorie czy producentów.

Szczegółową instrukcję modułu automatyzacji zmian cen znajdziesz tutaj

Pakiety wdrożeniowe

W panelu administracyjnym sklepu w menu Konto/Usługi dodatkowe pojawiły się nowe pakiety wdrożeniowe. Pakiety obejmują przede wszystkim podstawową konfigurację sklepu, w tym szkolenia z obsługi najważniejszych modułów w sklepie, ale są również bardziej rozbudowane opcje np. zaprojektowanie logo czy favicon, oraz Import produktów lub migracja bez utraty ruchu.

Szczegółowe informacje na temat pakietów wdrożeniowych znajdziesz tutaj

Obsługa waluty USD w integracji z Przelewy24

Do płatności walutowych w integracji z Przelewy 24 dodaliśmy możliwość płatności w walucie USD poza tym integracja obsługuje również płatności w walutach CZK, EUR oraz GBP.

Rozbudowa raportów sprzedaży

W module Marketing/Raporty sprzedaży dodaliśmy możliwość wygenerowania raportu sprzedaży z wyborem opiekuna zamówienia. Dodatkowo umożliwiliśmy zmianę sumowania wyników według dni, tygodni oraz miesięcy.

Rozbudowa REST API

Rozbudowaliśmy REST API o nowe pola “delivery_country” – kraj dostawy oraz “state_name” – kraj klienta.

Zwiększenie limitu objętości przesyłanych plików

Zwiększyliśmy limitu objętości przesyłanych plików w menadżerze plików z 20MB do 100MB.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933