Kategorie

Integracja płatności Autopay

Zintegrowane płatności Autopay w kilku słowach to przede wszystkim bezpieczeństwo, automatyzacja, bardzo niska prowizja, brak papierowych umów i technicznych konfiguracji.
Z wszystkimi zaletami płatności Autopay zapoznaj się na naszej stronie.

Jak uruchomić płatności Autopay?

 1. Zarejestruj serwis. W panelu sklepu w menu KONFIGURACJA / Formy płatności wejdź do edycji płatności “Szybkie płatności internetowe” (id=29). W sekcji KONFIGURACJA wybierz link “Rejestracja serwisu”. Większość pól będziesz miał już wypełnione. 
 2. Zapisz dane i wykonaj przelew weryfikacyjny. Przelew z konta  firmowego wykonasz przez Płatności Online Autopay od razu po wysłaniu formularza rejestracji.

  Ważne! po zapisaniu danych w formularzu nie będą od razu widoczne.

 3. Dodaj w regulaminie sklepu punkt: Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Autopay S.A.
 4. Dodaj logo Autopay. Na podstronie informacyjnej “Formy płatności” dodaj logo: img/layout/payments/payment_logo_29.png. Logo umieścić przed edytor wizualny klikając w ikonkę “Wstaw obrazek”.
 5. Aktywuj kanały płatności. Po otrzymaniu akceptacji rejestracji powróć do edycji płatności i wejdź do menu “Kanały płatności”. Domyślnie aktywowane zostaną wszystkie kanały. Możesz wyłączyć wybrane kanały lub zmienić im kolejność. Aktywuj główną formę płatności w sklepie

 


 

Czy mogę uruchomić płatności w okresie testowym?

Zalecamy uruchomić płatności Płatności Autopay po podłączeniu domeny docelowej i certyfikatu SSL. Weryfikacja firmy trwa do 3 godzin

 


 

Jak aktywować płatności po podłączeniu domeny docelowej lub zmianie domeny?

Po podłączeniu domeny docelowej zmień adres serwisu na nową domenę. W tym celu przejdź do menu KONFIGURACJA / Formy płatności / edytuj płatność Autopay i w sekcji Konfiguracja kliknij na link: Zmiana danych:

 

W otwartym formularzu zmień pole Adres URL serwisu:

 

Zapisz zmiany i w komunikacie na górze strony kliknij link WERYFIKACJA, aby wykonać przelew weryfikacyjny:

 

Jeśli nie uda się wykonać przelewu od razu, kliknij później w zielony button WERYFIKACJA ZMIANY DANYCH SERWISU, który jest widoczny nad sekcją “Dane serwisu” (po prawej stronie).


 

 

Najczęściej zadawane pytania:

 • Ile trwa aktywacja płatności?
  Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego przeważnie Autopay aktywuje płatności w 3 godziny. Aktywacja kanału płatności kartą kredytową trwa nieco dłużej – do kilkunastu dni.
 • Dlaczego nie mogę uruchomić płatności w sklepie?
  Jeśli otrzymałeś maila z pozytywną weryfikacją Autopay zaloguj się ponownie do panelu, wybierz edycję formy płatności Autopay i wejdź do menu “Kanały płatności”. Domyślnie zaznaczone zostaną wszystkie kanały. Teraz będziesz mógł włączyć główną formę płatności w sklepie.
 • Podczas rejestracji nie wiem co wpisać do sekcji “Beneficjent”.
  Beneficjent to osoba reprezentująca firmę. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą wybierz “Właściciel” i podaj dane osobowe na kogo zarejestrowana jest firma.
 • Z kim kontaktować się w sprawie aktywacji lub późniejszej obsługi?
  Autopay przyjmuje od Państwa zgłoszenia pod adresem:
 • Jak uruchomić dodatkowe kanały płatności?
  Aby uruchomić dodatkowe kanały płatności np. płatności kartami płatniczymi lub Smartney (płatności odroczone) prosimy o kontakt  bezpośrednio z Autopay –  

 

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933