Kategorie

Integracja płatności Blue Media

Zintegrowane płatności Blue Media w kilku słowach to przede wszystkim bezpieczeństwo, automatyzacja, bardzo niska prowizja, brak papierowych umów i technicznych konfiguracji.
Z wszystkimi zaletami płatności Blue Media zapoznaj się na naszej stronie.

Zapłata - System płatności

Jak uruchomić płatności Blue Media?

 1. Zarejestruj serwis. W panelu sklepu w menu KONFIGURACJA / Formy płatności wejdź do edycji płatności „Szybkie płatności internetowe” (id=29). W sekcji KONFIGURACJA wybierz link „Rejestracja serwisu”. Większość pól będziesz miał już wypełnione.
 2. Wykonaj przelew weryfikacyjny. Przelew z konta  firmowego wykonasz przez Płatności Online Blue Media od razu po wysłaniu formularza rejestracji.
 3. Dodaj w regulaminie sklepu punkt: Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.
 4. Dodaj logo Blue Media. Na podstronie informacyjnej „Formy płatności” dodaj logo: img/layout/pay/BlueMediaLogo.png. Logo umieścić przed edytor wizualny klikając w ikonkę „Wstaw obrazek”.
 5. Aktywuj kanały płatności. Po otrzymaniu akceptacji rejestracji powróć do edycji płatności i wejdź do menu „Kanały płatności”. Domyślnie aktywowane zostaną wszystkie kanały. Możesz wyłączyć wybrane kanały lub zmienić im kolejność. Aktywuj główną formę płatności w sklepie

 


 

Jak uruchomić płatności w okresie testowym?

Zalecamy uruchomić płatności Płatności Blue Media po podłączeniu domeny docelowej i certyfikatu SSL. Weryfikacja firmy trwa do 3 godzin. Można jednak uruchomić w okresie testowym płatność w domenie technicznej. Ważne jest, aby w polu adres sklepu wpisać format z https:// na początku ponieważ jest to wymóg konieczny do rejestracji.. W okresie testowym sklep działa w domenie technicznej, np. nazwa.selly24.pl i taki właśnie  adres sklepu podaj podczas rejestracji serwisu:
https://nazwa.selly24.pl.

 


 

Jak aktywować płatności po podłączeniu domeny docelowej lub zmianie domeny?

Po podłączeniu domeny docelowej zmień adres serwisu na nową domenę. W tym celu przejdź do menu KONFIGURACJA / Formy płatności / edytuj płatność Blue Media i w sekcji Konfiguracja kliknij na link: Zmiana danych:

 

Strona internetowa - Produkt

W otwartym formularzu zmień pole Adres URL serwisu:

 

Niebieskie media - Zapłata

Zapisz zmiany i w komunikacie na górze strony kliknij link WERYFIKACJA, aby wykonać przelew weryfikacyjny:

 

Niebieskie media - Zapłata

Jeśli nie uda się wykonać przelewu od razu, kliknij później w zielony button WERYFIKACJA ZMIANY DANYCH SERWISU, który jest widoczny nad sekcją „Dane serwisu” (po prawej stronie).

 

Najczęściej zadawane pytania:

 • Ile trwa aktywacja płatności?
  Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego przeważnie Blue Media aktywuje płatności w 3 godziny. Aktywacja kanału płatności kartą kredytową trwa nieco dłużej – do kilkunastu dni.
 • Dlaczego nie mogę uruchomić płatności w sklepie?
  Jeśli otrzymałeś maila z pozytywną weryfikacją Blue Media zaloguj się ponownie do panelu, wybierz edycję formy płatności Blue Media i wejdź do menu „Kanały płatności”. Domyślnie zaznaczone zostaną wszystkie kanały. Teraz będziesz mógł włączyć główną formę płatności w sklepie.
 • Podczas rejestracji nie wiem co wpisać do sekcji „Beneficjent”.
  Beneficjent to osoba reprezentująca firmę. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą wybierz „Właściciel” i podaj dane osobowe na kogo zarejestrowana jest firma.
 • Z kim kontaktować się w sprawie aktywacji lub późniejszej obsługi?
  Blue Media przyjmuje od Państwa zgłoszenia pod adresem: platnosci@bm.pl.

 

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539
E-mail: info@selly.pl

tel: +48 533 033 933