Kategorie

Masowe wystawianie aukcji nowych produktów za pomocą Baselinkera

Po poprawnej integracji sklepu Selly z Baselinkerem zanim przejdziemy do wystawiania aukcji, należy zmapować kategorie allegro.

Mapowanie kategorii Allegro.

 

 1. Aby w szybki i prosty sposób wystawiać aukcje, musimy dodać kategorię allegro oraz powiązać je z naszym sklepem. Przechodzimy do zakładki Allegro/Kategorie i parametry. Zaznaczamy wszystkie kategorię Allegro, które będziemy chcieli zmapować z kategoriami sklepowymi. Zaznaczone kategorię od tego momentu będą również dostępne do wyboru ręcznego, przy wystawianiu aukcji.
 2. Kierujemy się do zakładki Allegro/Powiązania. Wybieramy konto allegro oraz magazyn naszego sklepu.
  W tym miejscu możemy zmapować kategorię, jak również przypisać cenniki wysyłek oraz szablony aukcji (szablony aukcji zostaną opisane w dalszej części materiału).
 3. Po poprawnym zmapowaniu, przy wystawianiu aukcji kategorię będą automatycznie uzupełnione.

Wystawianie aukcji Allegro za pomocą Baselinkera

 1. W zakładce Allegro/Wystawianie wybieramy konto allegro, na którym chcemy wystawić aukcje oraz magazyn naszego sklepu. Wybieramy kategorię lub opcję “pokaż wszystkie produkty”
 2. Zaznaczamy produkty oraz klikamy w przycisk Wystaw zaznaczone(formularz). Pojawi się formularz trybu wystawiania oferty. Wybieramy ostatnią opcję
 3. Wybieramy kategorię i uzupełniamy wymagane parametry. Możemy kopiować parametry pojedynczo (1) lub masowo (2). Przy masowym kopiowaniu należy uważać, ponieważ wszystkie parametry wraz z kodem EAN zostaną naniesione na wszystkie wystawiane produkty. Ważne, aby kod EAN był poprawny i zarejestrowany. Jeśli jesteś producentem warto zadbać o rejestracje swoich własnych kodów. Więcej informacji na: https://gs1pl.org/
 4. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych parametrów, możemy przejść do zakładki DANE. Możesz teraz stworzyć bloki opisów Allegro, przełączając na tryb “EDYTOR(NOWE OPISY”. W naszym przypadku skonfigurowaliśmy już wcześniej szablon aukcji.Po stworzeniu opisów lub przypisaniu szablonu aukcji, klikamy 🔍 Podgląd. Jeśli jesteśmy zadowoleni z efektu finalnego możemy wyjść z podglądu i wystawić aukcję.


  Aby przyspieszyć proces wystawiania aukcji, należy skonfigurować:
  Ulubione kategorię Allegro, Powiązania, Parametry, Szablony Aukcji.

Automatyczne przypisywanie / mapowanie parametrów.

 1. Przechodzimy do Allegro/Kategorie i parametry. Przełączamy zakładkę na “Parametry Allegro” oraz wybieramy magazyn sklepu Selly i dodajemy pierwszy parametr.
 2. Dobrą praktyką jest spisanie listy wymaganych parametrów z widoku wystawiania aukcji lub w trakcie wystawiania ofert, na bieżąco mapować parametry.

  Dla parametrów możemy przypisywać warunki np. żeby uzupełniały się automatycznie tylko dla wybranej kategorii. W naszym przypadku ustawimy parametr allegro Szerokość mebla na stałą wartość 60, podobnie z parametrem Głębokość mebla.
 3. Sprawdzamy wprowadzone zmiany, przechodząc do wystawiania aukcji. Jeśli jesteśmy w trakcie wystawiania ofert, wystarczy odświeżyć stronę, a parametry same się zaktualizują.
  Widzimy, że skonfigurowane wcześniej parametry przeniosły się poprawnie.

 

Konfiguracja szablonów aukcji

 1. Wchodzimy w zakładkę Allegro/Szablony aukcji i klikamy w przycisk Nowy szablon

 2. Nazywamy i tworzymy nasz szablon. W miejscach tagów, dynamicznie zostaną przypisane dane produktów z naszego magazynu sklepu Selly. W naszym przypadku użyliśmy tagów oraz pod tagiem [nazwa] umieściliśmy tekst statyczny “Nasze meble są najlepsze”.Możemy zdefiniować czy zdjęcia w danym bloku mają być wyświetlane z magazynu sklepu czy też z szablonu. W naszym przypadku w pierwszym bloku użyliśmy pierwszego zdjęcia produktu z magazynu, w drugim bloku natomiast dodaliśmy i przypisaliśmy obrazek szablonu 1.
 3. Zapisujemy szablon. Pamiętajmy, aby przypisać szablon do wybranej kategorii w zakładce Allegro/powiązania.
 4. Na sam koniec testujemy wyświetlanie szablonu, wystawiając aukcje. Szablon aukcji dzięki powiązaniom przypisał się automatycznie do kategorii.

Klikamy w podgląd. Możemy zauważyć, że dane z magazynu sklepu Selly oraz zdjęcie pobrały się poprawnie, a wygląd aukcji odpowiada zdefiniowanemu wcześniej szablonowi.

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933