Kategorie

Eksporty produktów do porównywarek

🟠Wszystkie sklepy na platformie Selly posiadają gotowe pliki eksportów produktów do kilkudziesięciu porównywarek i marketplace’ów.

 


Porównywarki cen i pasaże. Konfiguracja

🟠 Przejdź do zakładki KONFIGURACJA> Integracje porównywarki

W sekcji „Porównywarki cen i pasaże. Konfiguracja” w sekcji „Parametr wywołania stron przy eksporcie” nadaj unikalne hasło czyli parametr który zamaskuje ofertę przed niepowołanym dostępem.

porównywarki

 

Po zapisaniu przejdź do „adresy stron eksportów” aby wyświetlić zaktualizowany URL do wprowadzenia w panelach porównywarek.
W menu sklep: znajdziesz adresy URL dla multisklepu.

Poniżej przykład eksportu do porównywarek na przykładzie porównywarki Ceneo.pl. Dla pozostałych serwisów działa to analogicznie.

porównywarki

 

Eksporty do porównywarek dotyczą produktów z zaznaczonym polem checkbox “wyświetlany”, produkty nie oznaczone tym statusem będą pominięte w eksporcie.

porównywarki

 

Jeśli pole „ilość w magazynie” jest puste na stronie edycji produktu to taki produkt jest traktowany jako stale dostępny w ofercie.
Do plików XML nie są eksportowane warianty produktu np. kolory, rozmiary.


Opis typów eksportów:

porównywarki

 

🟠Wszystkie dostępne czyli wszystkie których stan magazynowy jest większy niż zero lub nie podano stanu magazynowego, co oznacza, że produkt jest zawsze dostępny.
(ilość > 0 lub pole „ilość w magazynie” jest puste na stronie edycji produktu)

🟠Wszystkie wyświetlane to te z zaznaczonym checkboxem „wyświetlany”.
Będą brane pod uwagę wszystkie produkty oznaczone statusem „wyświetlany”.
(Stan magazynowy nie jest brany pod uwagę)

🟠Zaznaczone dostępne to te z zaznaczonym checkboxem eksport do porównywarek
(ilość > 0 lub pole „ilość w magazynie” jest puste na stronie edycji produktu)

🟠Zaznaczone wyświetlane
to te produkty oznaczone checkboxem “eksport do porównywarek” oraz z ilością =0 (produkty na zapytanie)

🟠Żadne czyli blokada w tym przypadku po eksporcie zostanie utworzony pusty plik.
Opcja używana np. jeśli wycofujesz ofertę z porównywarki.

🟠Cena większa od – tej opcji zazwyczaj używany w przypadku gdy sprzedawane są produkty są o niskiej marży i wartości, a ich oferowanie nie jest opłacalne z uwagi na prowizję porównywarek.
Jeśli cena brutto produktu wynosi 9.01zł, a w polu „Cena większa od” podasz 9.00 to produkt zostanie dodany do eksportu.
(Cena brutto produktu > od wpisanej w pole „Cena większa od”)

🟠Pole „Eksport opisu produktów” oznacza, że w pliku znajdzie się pełny opis HTML produktu. Większość porównywarek nie potrzebuje tego opisu, ponieważ ma swoje produkty, a włączenie tej opcji zwiększy ilość danych przesyłanych do porównywarek. Opcję warto włączyć na prośbę danej porównywarki w sytuacji, gdy dodawane są nowe lub unikalne produkty do oferty porównywarki.


Opcje eksportów dla Google Zakupy

Nasza platforma oferuje integrację z Google Zakupy poprzez szereg opcji eksportu, które umożliwiają łatwe dodanie produktów. Poniżej znajdziesz opis dostępnych opcji:

  1. Definiowanie Dodatkowych Właściwości i Atrybutów Produktów:
    • Ta opcja pozwala na dodanie specjalnej sekcji “Google Zakupy” w edycji produktu, wraz z dodatkowymi polami takimi jak nazwa i opis produktu przeznaczonego dla Google Zakupy, etykiety ułatwiające organizowanie stawek i raportowanie w kampaniach Zakupów oraz atrybuty produktu, takie jak waga, materiał, wzór.
  2. Eksport Dodatkowych Zdjęć Produktów:
    • Możesz wybrać, aby przesłać maksymalnie do 10 dodatkowych zdjęć produktu, co pozwala na lepszą prezentację Twoich ofert w Google Zakupy.
  3. Uwzględnianie Kosztów Dostawy przy Eksporcie Produktów:
    • Możliwość określenia kosztów dostawy jest ważnym elementem strategii sprzedaży. Dostępne są różne opcje dostawy, z których możesz skorzystać, aby poinformować użytkowników o dostępnych metodach oraz związanych z nimi kosztach. Pamiętaj, aby wpisać kod alfa-2 zgodnie ze standardem ISO 3166-1. Dla Polski, kod ten to “PL”. Kod kraju wraz z dostawami przesyłany jest w plikach: Eksport produktów z każdym wariantem jako osobny produkt orazEksport produktów z kosztami dostaw w kraju sprzedawcy: 

Opcje eksportów dla Ceneo oraz adresy stron eksportów

Opcje dla Ceneo oraz strony eksporty opisane są w artykule: https://www.selly.pl/baza-wiedzy/integracje/integracja-z-porownywarkami/ 

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933