Uruchomienie sklepu po zmianie oprogramowania

Często migrujemy sklepy z innych platform sklepowych. W tym artykule poruszamy sprawy co zrobić aby zmiana oprogramowania sklepu była bezstresowa.

Przed  uruchomieniem sklepu warto zadbać o następujące sprawy:

 • Poinformowuj obsługę Selly o dokładnej nazwie domeny, która ma zostać podłączona pod sklep z informacją, czy obsługa poczty email będzie na serwerach Selly, czy pozostaje na dotychczasowym posiadanym hostingu.
  W zależności od usługi poczty są dwie metody konfiguracji domeny:
  – delegacja DNS na adresy: dns1.selly.pl oraz dns2.selly.pl – konta email dostarczane przez Selly
  – zmiana rekordu A domeny na IP: 185.23.22.36 – konta email pozostają u obecnego providera poza Selly.
  Szczegółowe informacje o delegacji domen znajdują się na stronie „Podłączenie domeny sklepu„.
 • Należy założyć konta mailowe na nowym serwerze przez panel https://admin.selly.pl. Dane dostępowe zostaną wysłane przez obsługę platformy.
 • Z Google Analitycs warto wyeksportować listę zaindeksowanych obecnych podstron w celu ustawienia przekierowania ze starych adresow na nowe. W Google Aanlytics jest to zakładka ZACHOWANIE -> Zawartość witryny -> Wszystkie strony. Wystarczy pierwszych kilkaset linkow, które mają najwiekszy ruch wejściowy. Linki można przekierować w module NARZĘDZIA -> Przekierowania SEO wpisując odpowiednie reguły wg podanych przykładów.
 • Na życzenie istnieje możliwość usunięcia testowych zamówień i klientów.
 • Jeśli numeracja zamówień ma się zaczyniać od innego numeru niż „1/ROK”, należy w konfiguracji podstawowej ustawić początkowy numer zamówienia w polu „Kolejny numer zamówienia”.
 • Po uruchomieniu nowego sklepu trzeba zgłosić nowe linki do plików XML dla porównywarek cen: aktualne linki do eksportów są dostępne w menu Konfiguracja /  Integracjaporównywarki  / Adresy stron (zakładka).