Ciekawe pomysły na biznes z zagranicy w 2022 roku

ciekawe pomysły na biznes z zagranicy

Zastanawiasz się nad własnym biznesem? Nie jesteś jedyny. Codziennie setki osób poszukuje pomysłu na niebanalny, dochodowy biznes, który przyniesie im konkretne pieniądze. Często inspiracją do założenia firmy stają się sprawdzone biznesy z zagranicy, które jeszcze nie znalazły miejsca w Polsce.

W artykule przedstawiliśmy pomysły na założenie własnej działalności wzorowane na świetnie prosperujących zagranicznych działalnościach. Gotowy na garść inspiracji? Zaczynamy!

Jak znaleźć pomysł na dochodowy biznes?

Od jakiegoś czasu szukasz koncepcji na własną firmę, jednak nadal nie masz pomysłu od czego możesz zacząć? Spokojnie, często najlepsze idee pojawiają się niespodziewanie i wynikają z potrzeb codziennego życia.

Chcąc założyć własny biznes przede wszystkim zastanów się co lubisz robić, jakie są Twoje mocne i słabe strony, a także jakie masz doświadczenie, nie tylko zawodowe, ale również życiowe. Znając swoje możliwości możesz myśleć o własnym biznesie, który oprócz wynagrodzenia, będzie dawał Ci przyjemność i zadowolenie z pracy. Wtedy może Ci przyjść pomysł na biznes w domu lub z zagranicy. 

Rozejrzyj się wokół siebie, jakie widzisz niedogodności? Czy czegoś brakuje w Twoim otoczeniu? A może Twoi bliscy widzą, że coś można ulepszyć? Najbliższe otoczenie często jest najlepszą inspiracją, z której można wyciągnąć całkiem sporo informacji, do stworzenia swojego biznesu. Warto dodać, że to właśnie biznes związany z realnymi potrzebami jest świetnym pomysłem i daje realne szanse na efektywne działanie firmy. Sprawdź pomysły na biznes z zagranicy. 

Własny biznes wymaga ryzyka

Zastanawiasz się nad rezygnacją z etatu, samodzielnym działaniem w świecie biznesu i pracą „na własny rachunek”? Musisz mieć świadomość, że prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej to ryzykowane wyzwanie, które bardzo często wiąże się z koniecznością zainwestowania dużych sum pieniędzy, jeszcze przed rozpoczęciem działania.

Kolejnym, niepewnym aspektem własnego biznesu są klienci oraz kanały dystrybucji. Realizując pomysł na biznes, przede wszystkim, musisz się zastanowić do jakich klientów zamierzasz docierać oraz jakie potrzeby tych klientów chcesz realizować, pamiętaj. Równie ważny jest kanał rozpowszechniania Twojego produktu lub usługi, czy będzie to kanał tradycyjny? A może internetowy? Odpowiednio skonstruowany model biznesowy oraz biznesplan powinien pomóc znaleźć odpowiedź na te pytania.

Jak założyć własną firmę?

Wiesz już, że chcesz założyć firmę, ale nie wiesz jak to zrobić? Założenie działalności może okazać się łatwiejsze, niż sądziłeś.

Będąc osobą pełnoletnią masz możliwość zarejestrowania swojej firmy. Warto się jednak zastanowić, czy już od początku jej funkcjonowania musisz wprowadzać ją w rejestr. Firmy nie musisz rejestrować, jeśli miesięczne przychody z tej działalności nie przekraczają 50 % minimalnego wynagrodzenia.

Zarejestrowana działalność przynosi jednak wiele korzyści. Przede wszystkim stajesz się realnym partnerem dla wielu dostawców, którzy zdecydowanie chętniej nawiązują współpracę z zarejestrowanymi firmami.

Sam proces rejestracji firmy jest bardzo prosty i możliwy nawet za pomocą Internetu. Zakładając firmę musisz wpisać ją do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Strony rządowe są obecnie świetnie przygotowane do przyjmowania wniosków online, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopiąć wszelkich formalności.

Zagraniczne pomysł na biznes

Szukając niezapełnionej, biznesowej luki na rynku warto sprawdzić sprawdzone pomysły na biznes z USA, Azji, czy innych krajów Europy. Zagraniczne przedsiębiorstwa często wzajemnie się inspirują nowymi osiągnięciami oraz realizacjami projektów, a nam dają przykład gotowego pomysłu na biznes.

Na pewno niejednokrotnie wpisywałeś w wyszukiwarkę hasło „Szukam pomysłu na firmę”, dlatego specjalnie przygotowaliśmy listę pomysłów, które stanowią ciekawe inspiracje na założenie własnego biznesu i zmotywują Cię do działania.

Prowadzenie sklepów internetowych

Biznes internetowy to nadal świetny pomysł na własną działalność. Własny sklep internetowy to możliwość dopasowania oferowanych produktów do własnych upodobań, dzięki czemu, Twój sklep może stać się liderem na rynku – jak wiadomo, najlepsze efekty daje nam praca z pasji.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość prowadzenia firmy po godzinach pracy na etacie, dzięki czemu możemy swobodnie i powoli się przebranżowić.

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym biznesem prowadząc strony sprzedażowe, przede wszystkim, musisz wybrać odpowiednią platformę sprzedażową lub zbudować kosztowny sklep internetowy. Dodatkowo, aby produkty były zachęcające, stwórz właściwą oprawę graficzną oraz opisy produktów. Profesjonalne sklepy internetowe potrafią generować wysokie dochody przez długi okres czasu. Jak założyć sklep internetowy? Dowiesz się z innych artykułów na naszym blogu lub wyselekcjonowanych podstron. 

Dropshipping

Fajnym pomysłem na swój biznes jest dropshipping. Jest to nietypowy model logistyczny wykorzystywany w handlu internetowym, polegający na przeniesieniu odpowiedzialności za cały proces wysyłki na dostawcę. Inaczej mówiąc – prowadząc sklep internetowy, nie posiadasz realnych towarów, ani magazynów, a jedynie współpracujesz z zewnętrznymi firmami, które realizują złożone w Twoim sklepie zamówienia.

Opis modelu dropshippingu może brzmieć nieco egzotycznie, ale często uznaje się go za „złoty biznes” obecnych czasów. Model ten ma wiele zalet, jednak zanim rzucisz się w wir dropshippingu zacznij zgłębiać temat na przeznaczonych do tej tematyki forach oraz grupach, gdzie praktycy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nawet sprzedaż ebooków może okazać się doskonałym pomysłem. 

Biznes sezonowy

Myślisz, że sprzedaż w Internecie to obrót jedynie tym samym produktem? Wręcz przeciwnie! Prowadząc swoją stronę internetową, przeznaczoną do sprzedaży, możesz nastawić się na produkty sezonowe, które zawsze znajdą swoich nabywców. Zbliża się sezon świąteczny? Skup się na produktach nawiązujących do tej okazji.

Dobrym rozwiązaniem jest właśnie połączenie dropshippingu z biznesem sezonowym i sprzedawaniem produktów, na które jest zapotrzebowanie w danym okresie czasu.

Home staging

Nieruchomości to niezwykle zyskowny biznes. Nic więc dziwnego, że działania z zakresu home stagingu są coraz bardziej zyskowne i pożądane. Czym właściwie jest home staging? Jest to przygotowanie nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Działania te mają przedstawić obiekt w jak najlepszej wersji i zachęcić klientów do zakupu.

Wprowadzając własny pomysł na biznes z branży przygotowania nieruchomości, bez wątpienia przydadzą Ci się umiejętności architektoniczne, świetny gust do wystroju wnętrz oraz poczucie stylu.

Wedding planner

Czujesz się świetnie organizując wydarzenia i przyjęcia, a dotrzymywanie terminów to dla Ciebie świętość? Spróbuj zacząć działać, jako konsultant ślubny.

Branża ślubna to w naszym kraju wciąż kwitnący temat. Coraz więcej osób pragnie, aby ten wyjątkowy dzień był bajkowy, a wszystkie formalności zostały całkowicie dopilnowane i nie zaprzątały głowy parze młodej. Zorganizowanie orkiestry, właściwie wybrany dom weselny, najlepszy fotograf i kamerzysta – tutaj pojawia się szansa na rozwoj biznesu dla wedding plannera.

Jeśli chcesz pracować przy organizacji wesel powinieneś być na bieżąco z nowymi trendami w branży oraz dokładnie słuchać potrzeb swoich klientów. W końcu zadowolony klient, który chętnie poleci Twoje usługi innym.

Wynajem maszyn

Jak często wykorzystujesz zakupione domowe narzędzia? Pomyśl, że wiele osób wydaje dużo pieniędzy na rzeczy, których praktycznie nie używa. Czy już widzisz w tym swój pomysł na biznes?

Wynajem narzędzi domowych oraz maszyn budowlanych to świetny sposób na biznes. Wiele osób, chcąc wykonać drobne prace remontowe, jest zmuszonych do zakupu kosztownych narzędzi, których prawdopodobnie nie będą później zbyt często używać. Jeśli masz rozeznanie w narzędziach i maszynach budowlanych oraz posiadasz odpowiedni kapitał, możesz zastanowić się nad założeniem takiej działalności. Plusem posiadania działalności jest możliwość atrakcyjnego finansowania kosztownych urządzeń. Prowadząc własną działalność możesz wziąć w leasing myjkę ciśnieniową, wiertarkę udarową, czy mini koparkę – możliwości jest naprawdę wiele.

Renowacja mebli

Renowacja starych mebli to gotowy pomysł na biznes. Oryginalny pomysł na zniszczone meble może zupełnie odmienić ich charakter i wygląd wpasowując się w panującą modę, a jednocześnie zachowywać stylowy charakter dawnych lat. Jeśli jesteś posiadaczem zdolności manualnych możesz efektywnie odrestaurowywać meble, które będą cieszyć właścicieli jeszcze przez wiele lat, a dobre opinie o Twoich pracach sprawią, że również inne osoby chętnie skorzystają z Twoich usług.

Dodatkowo, odnawianie mebli, to rozwiązanie niezwykle przyjazne środowisku, które wpisuje się w obecnie panujący trend ekologicznego stylu życia.

Usługi opiekuńcze

Jesteś osobą empatyczną i lubisz zajmować się innymi osobami? Być może odnajdziesz się jako opiekun dla dzieci lub osób starszych. Wiele osób poszukuje również doświadczonych specjalistów do pracy z osobami niepełnosprawnymi, więc jeśli posiadasz wykształcenie terapeutyczne, bez wątpienia będzie to dodatkowym atutem.

Prowadząc działalność zajmującą się opieką nad innymi osobami, kurs pierwszej pomocy będzie stanowił dobry pomysł, aby podnieść swoje kwalifikacje.

Biznes w mediach społecznościowych

Przeglądasz cały dzień Facebooka? A Instagram i Tik Tok nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Zajmij się działaniem w mediach społecznościowych.

W dzisiejszych czasach właściwie każda firma chce funkcjonować w Internecie i świetnie prowadzić swoje media społecznościowe, jednak fachowcy z różnych dziedzin nie mają do tego ani chęci, ani kompetencji, dlatego chętnie zlecą takie działania innej osobie. Plusem takiej działalności jest możliwość wejścia do biznesu z niskim kapitałem początkowym, ponieważ wiele wspierających aplikacji oraz programów jest darmowa, a dodatkowo posiadając telefon komórkowy z dobrym aparatem, śmiało możesz go wykorzystać zamiast kamery i aparatu.

Chcąc działać w social mediach musisz być osobą kreatywną, niebojącą się wyzwań oraz posiadającą mnóstwo pomysłów, które sprawią, że firmy zaczną być zauważalne. Jedną z opcji jest również sprzedaż plików cyfrowych. Własny sklep internetowy może zostać połączony z biznesem w social media. 

Strony internetowe

Znasz jakąś firmę, która nie posiada swojej strony internetowej? No właśnie. Budowanie stron internetowych to prosty pomysł na możliwość prowadzenia własnej działalności. Jednak praca w środowisku IT wymaga przede wszystkim solidnych kwalifikacji i umiejętności. Jeśli takowe posiadasz, a działania na stronach internetowych to dla Ciebie codzienność, możesz śmiało zakładać firmę.

Jeśli jeszcze nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji, ale docelowo chcesz działać w branży IT i tworzenia stron internetowych, zacznij od podstaw. Zastanów się gdzie możesz zdobyć odpowiednie kompetencje oraz nabyć umiejętności. Ciekawy pomysł stanowią strony internetowe w okazyjnej cenie, które pozwolą Ci rozbudować Twoje portfolio i pokazać się przyszłym klientom.

Rękodzieło

Czy może być coś lepszego niż zarabianie na swoich pasjach i hobby? Jeśli posiadasz zdolności manualne i poczucie estetyki, produkty handmade to super pomysł na własną działalność.

Rękodzieło jest aktualnie niezwykle cenione. Coraz więcej osób zwraca uwagę na pochodzenie wybieranych produktów oraz sposób ich wykonania. Zauważ, że ręcznie robione mydła, świece oraz ceramika obecnie przeżywają boom, a małe manufaktury rozrastają się do rangi wielkich przedsiębiorstw. Oznacza to, że początkowo domowy, mały biznes może zacząć przynosić całkiem spore dochody.

Housekeeping

Zdziwisz się, jeśli usłyszysz, że nielubiane obowiązki mogą być głównym pomysłem na biznes? Społeczeństwo żyje w szybkim tempie, a każdą wolną chwilę chcą poświęcać na rozwój osobisty lub inne przyjemności, a domowe obowiązki często są dla nich stratą czasu. Nic więc dziwnego, że usługi hosekeepingu zyskują na popularności. Być może jesteś jedną z osób, która świetnie odnajduje się w zadaniach około domowych, warto więc wykorzystać te predyspozycje i zacząć prowadzić swój biznes.

Czym właściwie jest housekeeping? Egzotycznie brzmiąca nazwa to nic innego, jak usługa dbania o gospodarstwo domowe. Co zaliczamy do tych usług? W skład housekeepingu przeważnie wchodzi usługa prania, sprzątania, gotowania oraz robienia zakupów.

Prowadząc biznes polegający na housekeepingu, być może będziesz się musiał trochę ubrudzić, jednak ciężka praca umożliwi Ci rozwój działalności, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć dużą, świetnie prosperującą firmę sprzątającą.

Pisanie tekstów

Interesujące przedstawienie tematu, wzorowa gramatyka oraz dogłębne przeanalizowanie opisywanego tematu – to czynności, które opisują pracę copywritera, jeśli odpowiadają Twoim działaniom, może to być Twój pomysł na biznes.

Biznes związany z pisaniem tekstów jest aktualnie mocno pożądany. Wiele firm poszukuje fachowców, którym będą mogli zlecić opracowanie wybranego zagadnienia w poprawny i przyjazny czytelnikowi sposób oraz przyjazny pozycjonowaniu.

Tłumaczenie tekstów

Języki obce są Twoją mocną stroną? To właśnie one mogą stanowić Twój pomysł na biznes.

Globalizacja sprzyja nawiązywaniu światowych kontaktów, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, dlatego coraz więcej osób potrzebuje pomocy tłumacza. Sytuacja wygląda wyjątkowo dobrze, jeśli znasz niepopularny język, na przykład chiński, norweski czy japoński, którym w naszym kraju posługuj się niewiele osób. Jednak, jeśli preferujesz języki bardziej popularne, powinieneś wybrać specjalizację zawodową, która wymaga konkretnego słownictwo. Może to być tłumaczenie tekstów związanych z prawem, medycyną, mechaniką lub innymi konkretnymi dziedzinami.

Własny vlog

Na pewno słyszałeś o pracy na własnym blogu, ale czy słyszałeś o vlogu? Vlog to rodzaj prowadzenia działalności internetowej, która skupia się na umieszczaniu treści wideo w sieci. Jest to ciekawy temat w biznesie, ponieważ treści internetowe powoli zaczynają wypierać treści publikowane w telewizji.

Prowadząc vlog powinien on być o określonej tematyce, tutaj w zasadzie nie ma ograniczeń, wystarczy charyzma i interesująco przedstawione zagadnienie dopasowane do grupy odbiorców. Oczywiście nie jest to biznes natychmiastowy, jednak jeśli osiągniesz znaczną liczbę obserwujących możesz dobrze zarabiać na swoich pomysłach wideo.

Realizuj swoje pomysły na biznes

Jak widzisz pomysłów na biznes może być wiele, jednak sam pomysł nie przyniesie Ci wymarzonych zysków oraz zawodowego spełnienia. Zakładając firmę, musisz mieć na uwadze, że własna firma to przede wszystkim ryzyko i nawet najlepszy pomysł na biznes, bez odpowiedniego modelu biznesowego i analizy rynku, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj, że jako właściciel firmy na Tobie spoczywa odpowiedzialność za całą organizację.

Właściwa analiza klientów oraz sytuacji rynkowej pozwala wybrać właściwy kierunek w biznesie, który będzie dochodowy i sprzyjający rozwojowi Twojego pomysłu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu zyskasz rozeznanie, jak Twój pomysł będzie funkcjonować wśród innych biznesów i społeczeństwa.

Jeśli znalazłeś już swoją inspirację na biznes – zacznij działać, abyś mógł realizować świetne pomysły i cieszyć się swoim biznesem. Nie wiesz jak otworzyć sklep internetowy, a ten pomysł przykuł najwięcej Twojej uwagi? Sprawdź inne podstrony w Selly i uzyskaj więcej informacji. 

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!