Shoper czy Sky-Shop, a może Selly? Którą platformę wybrać i dlaczego?

shoper czy sky shop

Shoper czy Sky-Shop, a może Selly? Którą platformę wybrać i dlaczego?

Zakładając sklep internetowy, podstawową sprawą jest wybór oprogramowania, które najlepiej sprawdzi się dla Twojego biznesu. Najważniejsze w oprogramowaniu jest to, aby posłużyło Tobie jak najdłużej. Migracja sklepu między platformami zawsze pociąga za sobą koszty i stratę cennego czasu. Polecamy więc dobrze przetestować dostępne rozwiązania, aby ustrzec się przed późniejszymi ograniczeniami w rozwoju. Zestawienie platform Shoper, Sky-Shop oraz Selly nie jest przypadkowe. Te rozwiązania to platformy oparte na modelu SaaS, czyli w opłacie abonamentowej. Platformy dostarczają ciągłe aktualizacje, a praca w ich systemie może rozpocząć się właściwie od zaraz po uiszczeniu opłaty. Poniżej opisaliśmy i porównaliśmy jedne z najpopularniejszych platform z branży e-commerce oparte na modelu Software as a Service, aby ułatwić Ci wybór najlepszego z nich.

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 12.05.2022r.

Zestawienie platform sklepów internetowych

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rozwiązań modelu SaaS (Software as a Service), jednak każde z nich cechuje się innymi możliwościami, funkcjami, integracjami, a także ceną. Chcąc prowadzić sklep internetowy wybrać należy po dokładnej analizie dostępnych rozwiązań. W naszym zestawieniu wybraliśmy trzy popularne platformy sklepowe, które warto wziąć pod uwagę.

Platforma e-commerce Selly obecnie uznawana jest za najbardziej skalowalną i zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek jak i potrzeb profesjonalnych sprzedawców. Oferta została zaprojektowana w taki sposób, by zarówno doświadczeni sprzedawcy, producenci, jak i osoby wchodzące w temat dropshippingu, znalazły coś dla siebie. Dlaczego? 

 • Jest najszybszą platformą na rynku, nawet 70% szybszą niż inne popularne platformy,
 • udostępnia zespół grafików, programistów i innych specjalistów w celu wsparcia rozwoju sprzedaży,
 • posiada wiele funkcjonalności zaszytych w podstawowej cenie pakietu.

W rankingu szybkiesklepy.pl możemy zapoznać się z raportem, że zbadane sklepy internetowe na platformie Selly są najszybsze wśród polskich platform SaaS:

szybkość sklepów ranking

Sklep internetowy na platformie Shoper

W przypadku platform SaaS jedną z bardziej znanych platform jest Shoper. To oprogramowanie sklepu internetowego przeznaczone jest zarówno dla małych i średnich sklepów. Oferuje wiele dodatków, które należy dokupić do podstawowej niskiej ceny abonamentu. Platforma prowadzi model „pay as you grow”, więc im więcej funkcjonalności będzie potrzebnych, tym większe koszty będą ponoszone przez sklep na tej platformie. 

Koszty w Shoper

shoper cennik

Spójrzmy na dodatkowe opłaty w przypadku, gdy sklep chciałby się rozwijać na przestrzeni czasu, zdobywając nowych klientów. W Shoper klienci płacą za wybrane funkcjonalności, które w przypadku Selly dostępne są w ramach abonamentu.  

Można powiedzieć więc, że sklep na platformie Shoper, jest dobrym rozwiązaniem na początku działalności – szczególnie w pierwszym roku, gdzie promocyjna cena na abonament jest atrakcyjna. Jednak podczas rozwoju sklepu, sprzedawcy mogą napotkać wiele barier. Niektóre z nich, wraz z dodatkowymi kosztami, mogą sprawić, że sprzedawcy zdecydują się na przeniesienie swojego e-sklepu na inne rozwiązanie.

Model Shoper, który brzmi „pay as you grow” zakłada, że sprzedawcy w miarę rozwoju swojego sklepu, będą ponosili też dodatkowe koszty jego prowadzenia (dodatkowe rozszerzenia funkcjonalności). W dłuższej perspektywie może to zagrażać osiąganiu satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

Sklepy internetowe na platformie Sky-Shop

Platforma Sky-Shop jest dosyć popularną wśród platform SaaS. Umożliwia ona, podobnie jak inne platformy prowadzenie sklepu internetowego i zarządzanie sprzedażą online. Platforma i jej funkcje umożliwiają zbudowanie sklepu w kilku krokach. Dostępne w niej są integracje z hurtowniami, które można dokupić w cenie od 39zł za jedną hurtownię przy jednej aktualizacji dziennie.

cennik sky shop

Ta platforma sklepowa udostępnia wizualny edytor wyglądu. Można dopasować wygląd strony głównej, listy produktów oraz karty, koszyka i bloga. Również możliwość dopasowania kolorystyki sklepu ma znaczenie, ponieważ można dopasować go do logo. Opisany edytor jest zaletą przez początkujących sprzedawców. Tego rodzaju funkcjonalność jednak może stać się problematyczna przy chęci wprowadzenia jakikolwiek indywidualnych zmian w kodzie źródłowym.

Platforma oferuje różne pakiety w zależności od poziomu rozwoju sklepu – Pakiet StartUp, Basic, Business oraz Advanced.

Aby sklep na tej platformie mógł się sprawnie rozwijać zdecydowanie wymaga zakupienia wyższej opcji. W podstawowym abonamencie m.in. nie ma możliwości dodania więcej niż 100 produktów w sklepie, jest wprowadzony limit 50 zamówień miesięcznie.

Warto zwrócić uwagę na inne koszty, które pojawiają się, gdy sprzedawcy chcieliby rozwijać swój sklep. W Sky-Shop należy dokupić między innymi opcje, które w platformie Selly sprzedawca otrzymuje w cenie miesięcznego najniższego abonamentu. 

To między innymi dlatego tak ważne jest, by przed założeniem własnego sklepu internetowego, dokładnie sprawdzić swoje wymagania względem niego. Szczególnie, jeżeli nie chcemy narazić się na wiele ukrytych kosztów, których nie widać na pierwszy rzut oka. 

Platforma Selly dla sklepu internetowego

Kolejnym interesującym oprogramowaniem dla sklepów internetowych jest Selly. Ten sklep internetowy dobrze sprawdzi się dla małych oraz średnich sklepów internetowych, a także dużych przedsiębiorstw, a nawet tych działających w zakresie międzynarodowym. To bardzo konkurencyjne rozwiązanie w porównaniu do innych.

Selly wyróżnia się przede wszystkim dostosowaniem do skalowania potrzeb sklepów. Rozwijając oprogramowanie, mamy na uwadze to, że wielu sprzedawców chciałoby bez przeszkód zwiększać sprzedaż, korzystając z kolejnych opcji platformy. Przejrzysty cennik, przydatne funkcje i precyzyjnie określone wartości sprawiają, że wielu sprzedawców prowadzi sprzedaż przez lata, pozostając przy wyborze wspomnianego oprogramowania. 

Jaką ofertę ma Selly?

Platforma Selly oferuje przede wszystkim  wiele funkcjonalności oraz wbudowane integracje już w podstawowej wersji oprogramowania. Przede wszystkim jest zintegrowany z różnymi systemami płatności, co ułatwia wykonywanie zakupów potencjalnym klientom.

Na uwagę oprogramowania Selly zasługują również podstawowe funkcjonalności sklepu. Przede wszystkim intuicyjny interfejs oraz wyjątkowo przyjazny w obsłudze i bardzo szybki panel administracyjny. Dodatkowo, ważnym aspektem sklepu jest proces pozycjonowania, a także szybkość i niezawodność działania platformy.

Dla wielu osób dużym atutem może okazać się cena, jaką należy zapłacić za abonament sklepu. Plan abonamentowe w Selly występują w czterech opcjach i rozpoczynają się od 79 zł za miesiąc (przy opłacie rocznej). 

Zobacz aktualny cennik Selly.

 

Koszty sklepu za pierwszy i kolejny rok w Selly

cennik Selly

Cechy platformy Selly: 

 • Udostępnianie programistów, grafików i innych specjalistów, wedle potrzeb danych sklepów 
 • Przejrzysty i bardzo dobrze zoptymalizowany kod HTML, który ułatwia pozycjonowanie sklepu 
 • Możliwa integracja z dowolnymi hurtowniami w modelu dropshipping, w tym proste przesyłanie zamówień do dostawców
 • Wiele funkcji wymagających dodatkowych opłat w innych platformach, dostępnych w podstawowych abonamentach (brak ukrytych kosztów) 
 • Przejrzysta konfiguracja i zarządzanie sklepem z poziomu przejrzystego panelu 
 • Rozwój sklepu i skalowanie, z pomocą wielu zaawansowanych rozwiązań
 • Niezawodność, stabilność i bezpieczeństwo działania 
 • Sprawność działania pomocy technicznej w przypadku zapytań klientów przez email i telefon.
 • Najszybsza platforma na rynku, oprogramowanie nawet o 70% szybsze niż inne popularne platformy e-commerce

Którą platformę sprzedażową wybrać?

Obecnie, najbardziej skalowalną dla użytkowników, a także efektywną pod względem zarządzania platformą e-commerce jest Selly. Umożliwia ona wykorzystanie całkowitego potencjału własnego e-sklepu, przy rozsądnych kosztach i rozwijanie go na przestrzeni lat. Na platformie Selly ponad 65% klientów posiada sklep ponad 3 lata, co świadczy o dobrym rozwoju platformy wraz z rozwojem sklepów. Jest to także jedyna platforma w tym porównaniu, która ma wiele dodatków w cenie najniższego abonamentu, a za które trzeba dopłacić w innych platformach.

Na polskim rynku funkcjonuje kilku czołowych dostawców oprogramowania SaaS dla e-commerce, dlatego tak ciężko wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się dla danego biznesu. 

Wybierając platformę, na której chcemy pracować nad sklepem internetowym warto zwrócić uwagę na opcje, które oferuje platforma – płatności online, integracje z firmami kurierskimi, czy pozycjonowanie stron. Najbardziej optymalną opcją obecnie wydaje się Selly. Szybkość zarówno sklepów, jak i panelu administracyjnego, umożliwia zaoszczędzenie znacznej ilości czasu pracowników, zwiększając jednocześnie ich efektywność podczas dnia pracy. 

Duże znaczenie ma również spojrzenie z poziomu panelu administracyjnego, czy jest intuicyjny oraz przejrzysty.  Rozpoczynając swoją przygodę z branżą e-commerce warto mieć na uwadze możliwość przetestowania sklepu za darmo, co daje szersze możliwości zapoznania się z platformą, bez wcześniejszego inwestowania. 

Dodatkowo, przy wyborze platformy, warto zwrócić uwagę na to, co zawiera jej pakiet standard oraz czy będzie konieczna instalacja dodatków niezbędnych do pracy w sklepie internetowym.

Korzystając z powyższego zestawienia, powinieneś stwierdzić, które oprogramowanie w największym stopniu sprosta Twoim oczekiwaniom. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. Nasz support chętnie odpowie na Twoje pytania. 

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!