Dlaczego warto korzystać z silnika sklepu internetowego w modelu SaaS?

Uruchomienie sklepu internetowego kojarzy się z drogą przez męki. Przedsiębiorcy doświadczyli długich terminów, horrendalnych kosztów i konieczności samodzielnego utrzymania serwerów, domen oraz wielu innych, niezbędnych narzędzi. Wszystko okraszone niezrozumiałym dla przeciętnego Kowalskiego językiem. Koniec końców, chodzi przecież o sprzedaż w Internecie. Dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć tych zawikłanych procesów idealnym rozwiązaniem jest sklep internetowy na abonament, czyli model SaaS.

SaaS to skrót to od Software as a Service, czyli oprogramowanie oferowane jako usługa. Inaczej mówiąc, usługodawca wynajmuje i obsługuje silnik sklepu internetowego w zamian za niewielką, miesięczną opłatę. Dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

Niskie koszty uruchomienia sklepu internetowego

Koszty wdrożenia sklepu internetowego opartego o silnik open source zaczynają się od kilku, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych. Natomiast próg wejścia w sprzedaż internetową z wykorzystaniem modelu SaaS, w przypadku gotowego szablonu wynosi 0 zł, a opłata miesięczna to jedyne 99 zł netto. W przypadku indywidualnego szablonu graficznego koszt wdrożenia nie przekracza kilku tysięcy złotych, co wciąż jest znacznie korzystniejsze kosztowo niż praca z silnikiem open source.

Serwer i jego administracja stoi po stronie usługodawcy

W modelu SaaS za zarządzanie serwerami i prowadzenie prac administracyjnych odpowiedzialny jest usługodawca. Zatem jako sprzedawca internetowy nie musisz dodatkowo dzierżawić serwerów, ani zatrudniać administratorów. Nie musisz też posiadać specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Interesuje Cię tylko sprzedaż.

Regularne aktualizacje silnika sklepu w cenie abonamentu

SaaS charakteryzuje się tym, że usługodawca zapewnia cykliczne i nie ingerujące w działanie sklepu internetowego aktualizacje. Ty skupiasz się na sprzedaży, a Twój sklep jest zawsze przystosowany do aktualnych trendów i potrzeb rynkowych, posiada niezbędne integracje i funkcje.

Natychmiastowe uruchomienie sklepu internetowego

Nawet jeżeli zależy Ci na dedykowanym projekcie graficznym, to sklep internetowy możesz uruchomić od ręki, skonfigurować go, zatowarować i zacząć sprzedaż bez niepotrzebnej zwłoki. Wdrożenie Twojego szablonu graficznego może odbyć się w dowolnym momencie.

Usługodawca zapewnia zaplecze technologiczne

Korzystając ze sklepu internetowego opartego o model SaaS nie martwisz się o zaplecze technologiczne, ponieważ usługodawca zatrudnia własnych specjalistów, którzy codziennie dbają o kondycję i rozwój oprogramowania. Płacąc niewielki abonament zapewniasz swojemu biznesowi bezpieczeństwo i stały rozwój, a to wszystko bez konieczności zatrudniania sztabu osób, powiększania przestrzeni biurowej i ponoszenia niewygodnych kosztów.

Gotowe integracje z najważniejszymi usługami zewnętrznymi

SaaS to również gotowe integracje ze wszystkimi narzędziami, które są Ci potrzebne do marketingu, logistyki czy obsługi klienta. Wszystkie integracje są w cenie abonamentu, a usługodawca w ramach aktualizacji zapewnia kolejne.

Usługa skrojona na miarę Twoich potrzeb

Kiedy Twój sklep internetowy się rozwija, to aby obsłużyć wzmożony ruch i rosnącą liczbę zamówień potrzebuje większej mocy obliczeniowej. W przypadku SaaS nie stanowi to przeszkody. Wystarczy, że usługodawca uruchomi odpowiedni serwer, a Twój sklep płynnie i niezauważalnie wskoczy na wyższy bieg. Natomiast w przypadku kiedy większa moc obliczeniowa nie jest Ci potrzebna, bo np. sprzedajesz produkty sezonowe, to możesz wrócić do poprzedniego stanu. Dzięki temu kontrolujesz swoje koszty, a wszystko odbywa się błyskawicznie, bez konieczności przeprowadzania kosztownych migracji i przestojów w pracy Twojego sklepu internetowego.

SaaS lekiem na schorzenia open source

SaaS to rozwiązanie o niskim progu wejścia, przeznaczone dla sklepów każdej wielkości i nie wymagające od Ciebie specjalistycznej wiedzy. Jeżeli jesteś nowoczesnym przedsiębiorcą, stawiasz na outsourceing i lubisz kontrolować koszty w swojej firmie, to model SaaS jest rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki niemu inwestujesz w swój biznes, zapewniasz mu rozwój i bezpieczeństwo, jednocześnie tnąc koszty, nie zaprzątając sobie głowy kwestiami technicznymi.