Kanały YouTube dla branży e-commerce – Kogo warto obserwować?

Ilość wyświetleń artykułu: 162

Czas czytania: 8 minut

ciekawe kanały na yt, wartościowe kanały na youtube, ciekawe polskie kanały na youtube

Prowadzenie sklepu internetowego i firmy nie należy do najprostszych zadań. Realizując plany, rozwijając struktury, a także szukając nowych dróg dla ekspansji wiele osób poszukuje inspiracji i osób z podobnymi wyzwaniami. Doskonale służą temu wartościowe, biznesowe lub branżowe kanały na YouTube. Zebraliśmy interesujące kanały dla e-commerce w jedno miejsce, byście nie musieli więcej szukać. 

Wartościowe kanały na YouTube dla branży e-commerce – Kogo warto obserwować

Podzieliliśmy opisane poniżej, wartościowe kanały na YouTube na te, które prowadzone są w języku angielskim i polskim. Dzięki temu każdy czytelnik powinien jeszcze szybciej znaleźć rodzaj treści, na którym najbardziej mu zależy. Tematyka kanałów zakrawa o biznes, e-commerce i marketing. 

Kanały o e-commerce po angielsku 

The Google Business Channel 

Kanał, na którym znajdziemy wiele porad bezpośrednio od Google. Dodatkowo zyskamy też możliwość zyskania wielu inspiracji oglądając historię innych firm, często z niecodziennych branży, z różnych części świata. 

Roberto Blake 

Rozważając nagrywanie materiałów wideo do internetu i rozwój firmy na takiej platformie, jak YouTube, możecie znaleźć tu wiele wartościowych informacji. Roberto mówi dużo o algorytmie platformy, sposobach na uzyskanie większej szansy na wygenerowanie zasięgów i podobnych tematach. Może Ci to pomóc np. rozwijać firmowy kanał. 

Justin Kan

Justin to poprzedni, pierwszy CEO Twitch’a, czyli znanej na całym świecie platformy do streamingu. Opowiada wiele o biznesie, historiach wprost z procesu budowania swojej firmy i dzieli się doświadczeniami związanymi np. z poszukiwaniem inwestorów i sprzedażą twitcha. Prowadzi on też podcast, w którym rozmawia z osobami odnoszącymi sukcesy w swoich dziedzinach, w tym w biznesie.  

Ted xTalks 

Codzienna dawka inspiracji, motywacji i świeżej energii. Znajdziecie tam wiele przemówień o najróżniejszej tematyce, które mogą pomóc Wam w uzyskaniu większej ilości informacji na dany temat. 

Gary Vaynerchuk 

Gary jest uznawany za najpopularniejszego influencera biznesowego na świecie. Wydał kilka książek, a ilość wypuszczanych przez niego materiałów na wszystkich platformach jest nieprawdopodobnie duża od lat. Nagrywa wiele materiałów o swojej filozofii dotyczącej pracy i życia, dokumentuje swoje działania, a także dzieli się doświadczeniem. 

Y Combinator

Szukasz inspiracji od różnych osób w przystępnej, krótkiej formie? Właśnie to znajdziesz na powyższym kanale. Znajdziesz tam wiele porad dla konkretnych branży i informacji na temat biznesu ogólnie. 

Behind the Brand

Kanał, który opowiada historie kryjące się za sukcesami poszczególnych firm i przedsiębiorców. Bierze on pod lupę wielu z najbardziej ciekawych, znanych i lubianych osób na planecie, które z sukcesami realizują swoje plany rozwijając idee i firmy. 

Creator Insider

Miejsce, w którym masz szansę polepszyć swoje umiejętności dotyczące tworzenia treści na platformę, jaką jest YouTube. Kanał stworzony, aby pomagać twórcom rosnąć i osiągać, wraz z upływającym czasem, coraz lepsze wyniki. 

Matt D’Avella

Interesujesz się minimalizmem i chciałbyś iść w zgodzie z jego regułami? A może chciałbyś poznać ciekawe sposoby, aby zwiększyć produktywność? Obie te rzeczy, wraz z wieloma historiami i dokumentowaniem z życia, znajdziesz na powyższym kanale. Autor pokazuje, jak inaczej można spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, usprawniać ją, a jednocześnie żyć według zasad minimalizmu. 

Pat Flynn

Pat jest znany od lat i już na stałe wpisał się do branży marketingowej jako osoba, którą warto obserwować. Podczas sprawdzania jego kanału znajdziecie wiele informacji o YouTube, zwiększaniu przychodów, a także innych platformach marketingowych, w których Wasza firma może prowadzić później działania. 

Peter McKinnon

Czy w Twoim sklepie internetowym i komunikacji marketingowej zostały dopracowane zdjęcia produktowe? A może nie przypisuje się im dużej uwagi? Zyskaj znacznie większą wiedzę na temat fotografii z pomocą Peter’a, który właśnie w tej tematyce się specjalizuje. Pomoże Ci to zwiększyć szansę na zainteresowanie potencjalnych klientów lepszymi fotografiami.  

Fast Company

Marka, która skupia się na informowaniu i edukowaniu w zakresie biznesu, ekonomii, innowacji, przywództwie, designie i technologii. Zerknij na kanał i sprawdź, czy znajdziesz tam typ materiałów, który Cię zainteresuje. 

Tim Ferriss

Znany na całym świecie w branży biznesowej. Tim Ferriss Show, w którym autor przeprowadza wywiady z osobami osiągającymi sukcesy, zyskało ogromną popularność. Przeprowadzone wywiady z osobami ze świata biznesu, filmu, muzyki, sportu i zdrowia zostały również spisane, posegregowane i wydane w postaci książki “Narzędzia Tytanów”. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i wywiadów z interesującymi osobami, które kojarzycie.  

HubSpot

Kanał HubSpot stał się miejscem, gdzie z powodzeniem znajdziemy ciekawe informacje na temat marketingu, strategii, a także szczegółów dotyczących działań np. w mediach społecznościowych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przystępna forma materiałów wideo pomoże Ci połączyć przyjemne z pożytecznym i nauczyć się kilku nowych rzeczy. 

Harvard Business Review

Niezwykle ciekawe i wartościowe źródło informacji, gdzie znajdziecie np. wypowiedzi ekspertów na tematy biznesowe. Wśród tematów znajdziecie między innymi planowanie kariery, strategię, przywództwo, balans pomiędzy życiem i pracą, negocjacje, a także innowacje i zarządzanie. Serwis mówi o sobie, że stara się zarażać ideami i pomagać czytelnikom w staniu się między innymi mądrzejszymi i kreatywniejszymi. 

Ciekawe polskie kanały na YouTube 

Czas na nasze podwórko! Wbrew pozorom, ciekawe polskie kanały na YouTube również potrafią przyśpieszyć rozwój, zyskać nową wiedzę i rozszerzyć kompetencje w e-commerce i prowadzeniu firmy. Zerknijcie na poniższą listę, na której staraliśmy się zebrać interesujące, warte uwagi, kanały z Polski. 

Dla Pieniędzy

Kanał, którego oglądanie może pomóc w zbieraniu inspiracji i uzyskaniu informacji o różnego rodzaju zawodach. Może rozważyć zapewnienie produktów dla jednej z grup, która została przedstawiona na kanale i otworzysz dla niej sklep internetowy? A może po prostu pozyskasz kilka nowych, ciekawych pomysłów? 

#LECIMY

Miejsce, w którym nie są obecnie udostępniane nowe materiały, lecz nie brakuje w nim wartościowych wideo. Zobaczymy w tym miejscu interesujące wywiady z osobami, które z sukcesami np. rozwijały firmy w swoich niszach. 

Jacek Kłosiński

Jacek na naszym polskim podwórku robi wiele na małego biznesu i MŚP. Jeżeli dopiero rozpoczynasz prowadzenie sklepu internetowego, materiały na kanale pomogą Ci w uzyskaniu dostępu do przydatnych narzędzi, pomysłów, idei i konkretnej wiedzy. Znajdziesz tu wiele informacji zaczynając na sposobach tworzenia estetycznych, skutecznych ofert, po informacja na temat tworzenia marki osobistej. 

Przygody Przedsiębiorców

Kilka lat tworzenia i publikowania świetnych wywiadów z ciekawymi ludźmi skutkowało stworzeniem jednego z najbardziej cenionych kanałów biznesowych w Polsce. Organizacja wywiadów została dopracowana w każdym szczególe. Nie brakuje w nich wartości przydatnych z punktu widzenia biznesu informacji. 

UczelniaASBIRO

Kanał prywatnej uczelni dla przedsiębiorców w Polsce. Podczas oglądania materiałów możesz spostrzec, że są to w większości wywiady i wykłady z praktykami w swoich branżach, którzy dzielą się konkretnymi przykładami. 

Basia Piasek

Interesujesz się sprzedażą? A może myślisz, jak wyszkolić swoich handlowców? Kanał Basi jest przepełniony wartościowymi materiałami na temat sprzedaży, jej skuteczności, organizacji, a także zwiększania generowanych przez nią przychodów. 

Białe Kołnierzyki

Kwestie prawne, umowy, a także historie firm, które wybierały nieetyczne sposoby zarobkowania przy łamaniu prawa. Wiele edukacji i historii, o których z pewnością nie miałeś pojęcia. 

Bartek Popiel

Efektywność, kampanie reklamowe i skuteczne docieranie do określonych celów osobistych i firmowych to tylko kilka elementów, które kanał Bartka pomoże Ci ulepszyć. Znany między innymi z wartościowych materiałów na blogu liczysiewynik.pl. 

Jakub Chmielniak

Twórca firmy odzieżowej, pod którą prowadzonych jest co najmniej kilka marek. Przechodząc na kanał Jakuba znajdziecie doświadczenie, szczerość, skromność i chęć dzielenia się wiedzą. 

Maciej Wieczorek

Maciej przeprowadza wywiady z osobami, które są ekspertami w swoich dziedzinach. Jak sama nazwa serii mówi, “Expert w Bentley’u”, twórca kanału zabiera nas w podróże luksusowym samochodem, w którym wypytuje swoich gości o opinię na konkretne, często ważne z punktu widzenia biznesu tematy. 

Biznes Misja

Ciekawy polski kanał na YouTube, w którym znajdziecie nieco inspiracji płynącej z poznawania historii innych przedsiębiorców. To bowiem kanał, który opiera się na przeprowadzaniu z nimi interesujących wywiadów. 

Zaprojektuj Swoje Życie

Czym jest projektowanie życia? Jak to się dzieje, że wybranym przedsiębiorcom udaje się rozwijać firmy z sukcesami? Jak rozwijać biznes, zatrudniać i sprawić, by to, co robimy, było spójne z naszym planem na życie? Podczas wielu interesujących rozmów zyskamy odpowiedzi na wspomniane pytania, których udzielają liderzy w swoich niszach. 

Prosta Ekonomia

Miejsce, w którym znajdziesz wiele informacji o ekonomii i sposobie działania rynku. Starannie wykonane animacje i bardzo dobra jakość wykonanego materiału, wraz z wykonanym researchem, może dać niezwykłą przyjemność z oglądania. 

Do Roboty

Czy wiesz, jak wygląda od środka praca elektryka? A może interesuje Cię inny zawód? Jeżeli poszukujesz inspiracji, np. w kwestii wprowadzania nowych produktów lub pomysłów na sklep internetowy, kanał “Do Roboty” może być odpowiednim miejscem na Ciebie. 

Możesz oglądając go dostrzec potrzeby sygnalizowane przez konkretne branże i w pewnym stopniu wykorzystać to w swoim biznesie. Zamysłem kanału jest poznanie wybranych zawodów “od środka”. Autor robi to zatrudniając się na krótki okres czasu w danej firmy i prezentując obowiązki osób w niej pracujących od środka. 

Podsumowanie 

A jakie są Wasze ulubione kanały z powyższej tematyki? Znaleźliście je na liście? Jeżeli macie ciekawe sugestie, napiszcie do nas. Możemy je wtedy dodać do powyższej listy i przyczynić się do zwiększeniu ich oglądalności, a tym samym do jeszcze lepszej edukacji w branży e-commerce!

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933