Najlepsze sklepy internetowe – ranking 2022

ranking sklepów internetowych 2021

Najlepsze sklepy internetowe to w znacznej większości firmy, które przez lata budują dominującą pozycję na rynku. Bez względu na to, czy to sklepy odzieżowe, elektroniczne, księgarnie lub firmy sprzedające w innej branży, to gracze o dużych magazynach, punktach stacjonarnych, technologii i procesach, z których można się uczyć. Liczba opinii, jakie wystawili konsumenci, pokazuje jakość zapakowania przesyłki, szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta, koszty dostawy, filtrowanie produktów i wiele innych czynników. Przeczytaj nasz ranking i dowiedz się, które sklepy internetowe dominują w tym zakresie, według rankingu Opineo.

Zastanawiasz się, jak założyć sklep internetowy? Nie chcesz niczego pominąć w budowaniu swojej kariery w e-commerce? A może interesuje Cię to, jakich funkcjonalności potrzebujesz, budując kanał sprzedaży internetowej? Stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci zyskać niezbędne informacje.

Jak założyć najlepszy sklep internetowy?

Najlepsze sklepy internetowe – Skąd czerpaliśmy informacje?

Tworząc ranking sklepów internetowych posiłkowaliśmy się rankingiem Opineo przedstawiającym najlepsze sklepy online. Jesteśmy pewni, że wiele z nich Jest Wam znanych. W internecie bowiem pełno ich kampanii w mediach społecznościowych, content marketingu i nie tylko. Możliwe, że robiliście w co najmniej jednym z nich zakupy.

Metodologia Opineo – opis rankingu 2022

Ranking Opineo.pl opiera się na potransakcyjnych opiniach konsumenckich, czyli opiniach wystawionych przez klientów sklepów internetowych, po dokonanych zakupach. Wystawiając opinię, klient ocenia:

  • sprawność realizacji zamówienia,
  • jakość obsługi klienta,
  • pakowanie przesyłki,
  • oraz deklarują, czy poleciliby ten sklep internetowy swoim znajomym.

Za każdy z tych atrybutów sklep internetowy może zdobyć maksymalnie 5 punktów. Kwalifikując sklepy internetowe do rankingu, zsumowane zostały oceny składowe. Finalnie została wyciągnięta z nich średnia.

ranking sklepów opineo

Źródło: https://static.opineo.pl/press/ranking/Raport_2021.pdf

Każdą pozycję w rankingu popiera ogromna liczba opinii. Możecie się domyślać, że to najpopularniejsze sklepy internetowe, jakie można zaobserwować na rynku e-commerce.

Największe sklepy internetowe – Czerp doświadczenie z ich praktyki!

Kilkaset prężnie działających sklepów internetowych na naszej platformie umożliwia stałą obserwację popularnych produktów, wdrażanych rozwiązań, działań marketingowych, konstrukcji ofert i projektów graficznych, które w największym stopniu mogą sprostać coraz wyższym oczekiwaniom klientów.

Analizowanie rynku, nowoczesnych firm i zachowań konsumentów w Polsce daje przewagę nawet małym firmom, które chcą zwiększyć udział w swojej niszy. Często obserwowanie rozwiązań w zakresie funkcjonalności, modułów, integracji i innych ułatwień, w konkurencyjnych branżach, inspiruje do działania i wpływa na generowanie wielu pomysłów.

Później, wdrażając je do konkretnej niszy, dana firma może znacznie szybciej dołączyć do prestiżowego grona najlepszych sklepów internetowych.

Na co zwracać uwagę przy analizowaniu innych sklepów internetowych?

Funkcjonalności i design sklepu

Wysoka liczba opinii nie pojawia się z nikąd. Każdy, kto wystawia opinię danemu sprzedawcy, prawdopodobnie choć raz dokonał u niego zakupu. Aby to zrobić, musiał przejść zaprojektowaną wcześniej ścieżkę zakupową. Bardzo ważne jest regularne badanie zachowań użytkowników na stronie, ich aktywności, a także innych danych w Google Analytics. To pozwala na zaplanowanie i wdrożenie profesjonalnego UX (ang. User Experience) w sklepie.

Integracje i oferta

Szczególne znaczenie dla każdego sprzedawcy mają produkty, atrakcyjna cena dla wyselekcjonowanego segmentu. Bez względu na specjalizację, musimy zadbać, aby produkty odpowiednio przedstawić, opisać ich korzyści dla potencjalnego klienta, a także (w przypadku potrzeby), wszystko pogrupować w pakiety i zestawy. Nawet najszybszy sklep z najlepszym marketingiem nie zdobędzie rynku, gdy nie będzie miał dopracowanej oferty. To podstawa!

Opcje płatności

Zadbaj o to, by klienci płacili sposobem najbardziej dla nich wygodnym. Możesz wdrożyć, śladem najlepszych sklepów, płatności ratalne, płatności odroczone, kartami debetowymi, Blikiem lub inne.

Działania przy różnych formach dostawy

Obserwując tendencję do oczekiwania coraz szybszych i tańszych dostaw, zwróć uwagę na to, jak możesz sprawić, by produkty znalazły się u Twojego klienta w czasie i cenie, jakiej oczekuje. Może bezpłatna dostawa? Przetestuj zachowanie użytkowników przy dostawie o różnym czasie i cenie, aby wyselekcjonować najbardziej optymalne rozwiązanie.

Obsługa zamówień i reklamacji

Duże ułatwienie dla użytkowników to łatwe zwroty i reklamacje, a także obsługa, która dba o ich potrzeby. Zrób wszystko, aby dopracować każdy z tych elementów dla osób składających zamówienie, a klienci będą Ci wdzięczni. Pozytywne opinie sklepu będą efektem wspomnianych działań.

Działania marketingowe

Jedną z wyraźnych przewag w branży e commerce, szczególnie na konkurencyjnych rynkach, gdzie zakres oferty może być stosunkowo podobny, są narzędzia marketingowe, prowadzone kampanie reklamowe i tworzony na przestrzeni lat, pożądany wizerunek marki.

Pierwszą dziesiątkę w każdym rankingu najlepszych sklepów internetowych stanowią sprzedawcy, których marka jest powszechnie znana wśród osób z wyselekcjonowanej niszy. Konkuruj z innymi sklepami niekoniecznie cenami, lecz marketingiem i budową silnej marki.

Sklep – Każdy szczegół ma znaczenie

Oczywiście elementów wpływający na sukces firmy w sieci jest cała masa, a powyżej wspomnieliśmy tylko o kilku z nich. Dowiedz się więcej z innych materiałów na naszym blogu, gdzie wspomniany temat poruszamy regularnie, odsłaniając kolejne karty sprzedaży w internecie przed początkującymi i zaawansowanymi przedsiębiorcami.

Ranking sklepów internetowych – Zestawienie

Poznaj ranking najlepszych sklepów w Polsce i dowiedz się, jakimi opiniami cieszą się liderzy w sieci.

 

najpopularniejsze sklepy internetowe w Polsce

Źródło: https://static.opineo.pl/press/ranking/Raport_2021.pdf

Polecane sklepy internetowe pochodzą z różnych branży, dzięki czemu, analizując techniki stosowane przez każdy z nich, możesz wpaść na wiele pomysłów gotowych do wdrożenia w Twoim biznesie. Internet to miejsce wypełnione po brzegi przydatnymi informacjami.

Sklep internetowy w Selly – dołącz do liderów branży w Polsce

Chcesz otworzyć i rozwinąć sklep internetowy w Polsce? Nasze oprogramowanie może okazać się najlepiej dostosowane do oczekiwań stawianych względem elastyczności, szybkości, a także przydatność wdrażanych w nim funkcji.

Przykładamy dużą wagę do rozwoju platformy wraz ze sklepami naszych klientów od ponad 10 lat. Wiele sklepów, które rozwinęło się do poziomu lidera w swoich branżach, pozostaje na platformie Selly do dziś.

sklep internetowy

Sklep internetowy może okazać się sporym przedsięwzięciem. Czytając informacje na naszej stronie uzyskasz wiele wskazówek na temat tego, jak przejść ten proces możliwie prosto. W przypadku potrzeby, zawsze pomocą służy nasz support techniczny, który przeprowadza klientów po kolejnych krokach. Wdrożone narzędzia pomogły już kilkuset osobom, które rozpoczynały sprzedaż w sieci.

Liczba opinii o Selly ciągle rośnie, wraz z przypływem sprzedawców rozpoczynających przygodę z e commerce (lub przenoszących swoje sklepy z innych platform). Przetestuj oprogramowanie przez dwa tygodnie, korzystając z większości funkcjonalności i sprawdź, czy będzie odpowiednie dla Twojego biznesu.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!