Skalowalna platforma SaaS
dla sklepów internetowych

Dlaczego Selly jako skalowalna platforma SaaS w wielu przypadkach okazuje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla sprzedawców internetowych?

Zapoznaj się z możliwościami, jakie oferuje platforma ecommerce do prowadzenia sprzedaży w sieci. To rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku Twojej firmy.

Wielu sprzedawców internetowych lub przedsiębiorców może zastanawiać się, czy lepiej skorzystać z usług software house, zlecić stworzenie własnego sklepu internetowego programiście, czy zdecydować się na gotowy sklep internetowy na naszej, elastycznej platformie SaaS. Warto rozważyć w szczególności platformę SaaS i potencjalne możliwości rozwoju w jego przypadku.

Platforma SaaS to nie, jak pewna część osób myśli, gotowy sklep internetowy z towarem. Gdyby było to takie proste, a bariera wejścia tak niska, konkurencyjność takiego sklepu byłaby jeszcze trudniejsza do wypracowania. Mówiąc prosto, gotowy sklep internetowy to platforma, która umożliwia stworzenie swojej witryny w prosty sposób i posiada wiele integracji potrzebnych do jego prowadzenia. Osoba decydująca się na to rozwiązanie może zarejestrować się w platformie, a następnie dodać produkty, wybrać szatę graficzną dopasowaną do możliwości (lub zamówić jej wersję premium pod własne, indywidualne preferencje), skonfigurować płatności i kurierów. Później możliwe jest sprawne rozpoczęcie sprzedaży. Konfiguracja sklepu jest prosta dzięki gotowości oprogramowania do użycia i dopasowaniu do wielu branż. Przedsiębiorca otrzymuje w ten sposób pełną funkcjonalność i wszystko, co potrzebne do prowadzenia efektywnej sprzedaży w cenie abonamentu miesięcznego. Odpowiedzialność za działanie całego systemu i serwera (hostingu) znajduje się po stronie dostawcy oprogramowania. Właściciel sklepu natomiast może podłączyć wcześniej zakupioną domenę i zacząć swoją przygodę ze sprzedażą w sieci.

 

Etapy rozwoju sklepu, a personalizowana platforma SaaS

Selly jako personalizowana platforma SaaS różni się tym od zwykłego, gotowego sklepu internetowego potencjalnymi możliwościami rozwoju. Sprzedawca może korzystać jedynie z podstawowego abonamentu lub zdecydować się na personalizację usług, zamówienie własnych funkcjonalności i innych bez konieczności przeprowadzania rekrutacji programistów.

Pierwszy etap:
Gotowy sklep internetowy, w którym właściciel otrzymuje potrzebną funkcjonalność w niskiej cenie, aby jak najszybciej zacząć dodawać produkty, rozpocząć sprzedaż i zanotować zyski. Dedykowany jest do tego abonament Selly 1 i Selly 2.

Drugi etap:
Niektórzy sprzedawcy po pewnym czasie odczuwają potrzebę rozwoju sklepu. Chcieliby uzupełnić go o dodatkowe integracje z hurtowniami i inne rozwiązania sprzedażowe. Także sklepy, które doszły do zaawansowanego stadium rozwoju i zdążyły zbudować swoją pozycję w branży, zdobyły również środki na inwestycje sprzedając swoje produkty na dużą skalę. Nie chcą na tym poprzestać i planują wdrażać zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające ich skuteczność. Personalizacja, jaką oferujemy przewiduje takie sytuacje, a my z powodzeniem spełniamy potrzeby klienta, przyjmujemy zlecenia i tworzymy rozwiązania szyte na miarę. Do takich prac przeznaczony jest abonament Selly Pro 1 i Selly Pro 2.

 

Darmowy sklep internetowy – Tworzenie sklepu poświęcając jedynie własny czas

Darmowy sklep internetowy to coś, co bardzo dobrze brzmi, lecz realizacja tego pomysłu nie jest aż tak prosta. Każda witryna internetowa bowiem łączy się z pewnymi kosztami, które trzeba ponieść na pewnym etapie jej użytkowania. Jak jednak stworzyć swój własny sklep internetowy tylko swoimi siłami, bardzo niewielkim kosztem Odpowiedzią na to pytanie jest właśnie personalizowana platforma SaaS w abonamencie Standard. Opowiemy o przykładzie działania z jej pomocą na swoim przykładzie i funkcjonalności, które udostępniamy w podstawowym abonamencie. Załóżmy więc, że jesteś u nas pierwszy raz i chciałbyś założyć sklep internetowy minimalnym kosztem.

Rozpoczęcie korzystania z witryny możliwe jest po zapisaniu się na darmowy okres testowy. Warto w tym samym czasie kupić domenę (nazwę sklepu), która najbardziej Cię interesuje, a my pomożemy ją podłączyć. Później nadchodzi pora, aby zacząć tworzenie sklepu internetowego!

Okres testowy trwa 14 dni. To czas na zapoznanie się z naszym panelem (miejscem, z którego ustawiasz wszelkie opcje i funkcje w sklepie, a także dodajesz produkty i obsługujesz zamówienia), dodanie produktów i wszelkie konfiguracje. Swój gotowy sklep internetowy, o ile skorzystasz z jednego z bezpłatnych szablonów graficznych, stworzysz zupełnie za darmo. Zaczniesz płacić dopiero po okresie testowym. Ustawienia i działania poczynione podczas okresu testowego zostają zachowane u Ciebie po jego zakończeniu.

W ten sposób zaczynając sprzedaż nie poniosłeś jeszcze żadnego z kosztów związanego ze sklepem internetowym nie licząc tych związanych z domeną sklepu. Później czas na sprzedaż!

Jeżeli już stworzyłeś swój sklep i wykorzystałeś naszą obszerną bazę wiedzy, w której krok po kroku wyjaśniamy każdą z funkcjonalności i sposób jej uruchomienia, musisz dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Pałeczka jest po Twojej stronie. Zadbaj odpowiednio o marketing i reklamę, aby pozyskać pierwszych klientów i sprawdzić, czy poziom ich zainteresowania Twoją witryną jest satysfakcjonujący. Korzystając z naszego oprogramowania zapłacisz jedynie abonament miesięczny, w którym zawierają się funkcjonalności, utrzymanie serwera i oprogramowania. To konieczne, aby móc zapewnić Tobie najwyższy poziom usług.

 

Rozwój sklepu internetowego – Możliwości personalizowanej platformy ecommerce (SaaS) Selly

Skoro tworzenie sklepu internetowego jest prawie darmowe, co z dalszym rozwojem? Co w sytuacji, gdy podstawowe funkcje przestają nam wystarczać, a my jako sprzedawcy będziemy chcieli czegoś więcej? Czy możliwa jest zmiana wyglądu sklepu na bardziej indywidualny i wykonanie materiałów graficznych? Do kogo zgłosić się w przypadku chęci zamówienia dodatkowych integracji z hurtowniami internetowymi lub rozpoczęcia w związku z nimi sprzedaży w modelu dropshipping?

Niektórzy myślą, że w tym celu potrzebna jest specjalna rekrutacja specjalistów, tworzenie zespołu i zlecanie mu bieżącej pracy. Powyższe usługi można jednak bez problemu zlecić nam, co zwalnia Cię z tego obowiązku. Skonstruowaliśmy nasz model biznesowy w taki sposób, aby skoncentrować się na klientach indywidualnych i zadbać o satysfakcję każdego z właścicieli sklepów.

Udostępniamy oprogramowanie w podstawowym abonamencie umożliwiając łatwe rozpoczęcie sprzedaży na platformie SaaS i wybór bezpłatnego szablonu. Każdy ma jednak możliwość zamówienia u nas indywidualnej szaty graficznej, szczególnych funkcjonalności lub pomocy w integracji z konkretną hurtownią, aż po przeniesienie sklepu od innego dostawcy oprogramowania. My zadbaliśmy natomiast o to, aby nasz zespół zawsze był gotów na przyjęcie takich zleceń, wykonanie usług sprawnie i pomoc w rozwoju Twojego sklepu. Ty płacisz za wycenioną usługę i możesz skupić się na rozwoju swojej witryny, pozycjonowaniu lub innych działaniach marketingowych zwiększających sprzedaż.

 

Korzyści korzystania z platformy SaaS – Rekomendacje i opinie

Platforma SaaS nie bez powodu przekonuje coraz większą liczbę osób rozpoczynających swoją przygodę ze sprzedażą w siedzi. Dzieje się tak dlatego, że oszczędza ona czas, pieniądze i pozwala zmaksymalizować zyski ze sprzedaży. Inwestycje, jaką w innym przypadku poniósłby przedsiębiorca, może on przeznaczyć na inne cele, w tym marketing marki i produktów, aby rozwinąć działalność w krótszym czasie.

 

Gotowy sklep internetowy – Zacznij swoją przygodę w kilka minut

Zacznij swoją przygodę z gotowym sklepem internetowym w kilka minut. Załóż konto w naszej personalizowanej platformie e-commerce, rozpocznij okres testowy, wgraj logo, banery, dokonaj podstawowej konfiguracji i ciesz się wszystkimi funkcjami, które potrzebne są do skutecznej sprzedaży i obsługi klientów. Panel pozwala Ci na dodanie innych użytkowników (np. pracowników), zarządzanie aukcjami na Allegro, integrację z kurierami, systemami płatności, systemami księgowymi i wieloma innymi. Wszystko z pomocą instrukcji w możliwie krótkim czasie. Nawet bez znajomości żadnych języków programowania. Rozpocznij już dziś, a w razie pytań do poszczególnych funkcji skontaktuj się z nami.

Wypróbuj Selly

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Przy zamówieniu indywidualnej szaty graficznej otrzymasz dodatkowo 60 dni bezpłatnego testowania oprogramowania!

 • Wyróżnienia i podium w eKomersach dla platform sklepowych 2012 - 2015

  Wyróżnienia i podium w eKomersach dla platform sklepowych

 • Certyfikat Ceneo.pl dla platform e-commerce 2016

  Certyfikat Ceneo.pl dla
  platform e-commerce

 • Nominacja Dolnośląski Gryf Nagroda Gospodarcza 2016

  Nominacja Dolnośląski Gryf
  Nagroda Gospodarcza

 • Wspieramy klub KPR Kobierzyce 2017 - 2019

  Wspieramy klub
  KPR Kobierzyce

 • Nagroda - Lider wsparcia w Tworzeniu Sklepu Internetowego 2019

  Lider wsparcia w Tworzeniu
  Sklepu Internetowego

 • Nagroda Przedsiębiorstwo FAIR PLAY 2019 2019

  Przedsiębiorstwo
  FAIR PLAY 2019