Aktualizacje luty 2023

Ilość wyświetleń artykułu: 423

Czas czytania: 6 minut

Aktualizacje Selly 2023

Każdy miesiąc to dla nas dużo pracy w zakresie udoskonaleń oprogramowania. Cały zespół pracuje nad tym, by analizować wszystkie przesyłane przez Was pomysły, a następnie wdrażać je stopniowo w zakres funkcjonalności. Ponad 10 lat ciągłych aktualizacji w cenie miesięcznego abonamentu to dla każdego, kto decyduje się na sprzedaż z naszą platformą, ogromna wartość dodana.

Odświeżenie panelu administracyjnego

Odświeżyliśmy wygląd panelu administracyjnego zgodnie z zasadami UX, co miało na celu usprawnienie poruszania się w panelu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybciej i łatwiej odnaleźć potrzebne funkcje. Nowy wygląd zoptymalizował układ elementów, co przyczyni się do zwiększenia efektywności pracy.

Integracja z PragmaGo

Pojawiła się nowa integracja z PragmaGo, jest to forma odroczonej płatności dla biznesu, która pozwala odsunąć płatność w czasie od 14 do nawet 60 dni lub rozłożyć ją na raty. Integracja dostępna jest w każdym planie abonamentowym i wymaga jedynie wypełnienia danych w panelu administracyjnym sklepu w module Konfiguracja/Integracje – dodatkowe.

Po wypełnieniu konfiguracji i uruchomieniu tej formy płatności, na karcie produktu w sklepie pojawią się widgety uruchamiające okno pop-up z kalkulatorem odroczenia płatności lub kalkulatorem rat. Przygotowaliśmy również instrukcję, która pomoże przejść przez proces integracji: Instrukcja integracji z PragmaGo

Przykład działania tej integracji znajdą Państwo w naszym sklepie demo: Kliknij tutaj

Nowe szablony graficzne

Zaprojektowaliśmy nowe szablony graficzne Plus 12, 10 oraz 9. Szablony można zobaczyć oraz wykupić bezpośrednio w panelu administracyjnym sklepu w module Wygląd i treści/Szablony graficzne.

Minifikacja kodu CSS/JS

Minifikacja kodu CSS i JS polega na usunięciu zbędnych białych znaków, komentarzy i innych elementów, które nie są niezbędne do działania kodu. Dzięki temu, kod staje się znacznie mniejszy, a co za tym idzie, łatwiejszy do przesłania przez sieć oraz szybciej ładuje się w przeglądarce.

Mniejszy rozmiar pliku kodu przekłada się również na mniejsze zużycie transferu danych, co jest szczególnie istotne w przypadku stron internetowych, które są często przeglądane na urządzeniach mobilnych. Ponadto, mniejszy rozmiar pliku kodu CSS i JS może pomóc w zwiększeniu wydajności strony, ponieważ zmniejsza ilość danych, które muszą być przetworzone przez przeglądarkę.

Instrukcja włączenia minifikacji CSS/JS.

Dodanie nowej waluty RON – Lej rumuński

W panelu administracyjnym sklepu w module Konfiguracja/Języki i waluty dodaliśmy nową walutę RON – Lej rumuński. Nowa waluta została dodana głównie z myślą o integracji z marketplacem eMAG, którą można przeprowadzić za pośrednictwem Baselinkera.

Integracja z PrintNode

Integracja z PrintNode została dodana głównie z myślą o automatyzacji procesów w sklepie, pozwala ona na przesłanie za pomocą API, listu przewozowego utworzonego dla zamówienia, do wydruku w wybranej drukarce. Integracja z PrintNode wymaga jedynie założenia konta w PrintNode oraz wklejenia klucza API w module Konfiguracja/Integracje – dodatkowe.

 

Integracja ta sprawdzi się szczególnie dobrze przy automatyzacjach procesów związanych z obsługą zamówień, ponieważ moduł automatyzacji pozwala stworzyć grupę zadań automatycznych, które zostaną wykonane dla konkretnego zamówienia po kliknięciu przycisku w edycji zamówienia.

Instrukcja integracji z PrintNode

Rozbudowa importu aukcji z Allegro

W module Konfiguracja/Konfiguracja Allegro rozbudowaliśmy moduł importów aukcji z Allegro o możliwość automatycznego importu, mapowania aukcji do istniejących już produktów w sklepie ( Instrukcja mapowania identyfikatorów aukcji do produktów) oraz możliwość automatycznego zakładania kategorii w sklepie, dokładnie takich samych jak w Allegro.

  1. lub importuj do domyślnej kategorii – Ta funkcjonalność umożliwia zbudowanie w sklepie takiego samego drzewa kategorii jak w Allegro, jeżeli nie przyporządkowaliśmy wcześniej kategorii z Allegro do wybranej kategorii
  2. Jednorazowy import aukcji i produktów – Pozwala wywołać jednorazowo import aukcji i produktów z Allegro, import po uruchomieniu zostanie wykonany do 30 minut.
  3. Automatyczne importy aukcji i produktów co 30 minut – Po wybraniu tej opcji import aukcji do sklepu, będzie wykonywany automatycznie co 30 minut.

Przyporządkowanie kategorii Allegro do kategorii sklepu

Jeżeli nie chcemy importować drzewa kategorii z Allegro do sklepu, możemy użyć przyporządkowania kategorii Allegro do kategorii sklepu, wystarczy z listy po lewej stronie wybrać konkretną kategorie w Allegro, a następnie z listy rozwijanej po prawej stronie wybrać kategorię w sklepie i kliknąć przycisk Dodaj przyporządkowanie.

Następnie zostanie utworzona lista przyporządkowań. Aby usunąć przyporządkowanie, wystarczy zaznaczyć daną kategorię, a następnie kliknąć przycisk Zapisz.

Rozbudowa modułu automatyzacji – Lista zdarzeń własnych

W module Narzędzia i integracje/Automatyzacje zadań dodaliśmy możliwość utworzenia listy zdarzeń własnych, która pozwala na utworzenie dowolnego procesu składającego się z dostępnych akcji automatycznych. Za pomocą przycisku, wyświetlanego w edycji zamówienia możemy jednym kliknięciem wystawić fakturę, wystawić list przewozowy, wydrukować fakturę oraz list przewozowy i zmienić status zamówienia.

Szczegółową instrukcję dotyczącą tej funkcjonalności znajdziesz tutaj.

Rozbudowy automatyzacji – generowanie paczki UPS

Dodana została nowa akcja automatyczna “Utwórz etykietę UPS” dla zdarzenia “Zmieniono status zamówienia”. Umożliwia ona zautomatyzowanie wygenerowania listu przewozowego dla kuriera UPS po zmianie zamówienia. Możliwe jest opóźnienie wykonana akcji o określoną ilość minut, włączenie powiadomienia klienta o wygenerowanej przesyłce czy określenie czy przesyłka może zostać nadana w sobotę.

Rozbudowa automatyzacji dla statusów dostępności

W module Asortyment/Magazyny w edycji magazynu dodana została nowa sekcja Parametry dla Allegro w której znajduje się pole “Status dostępności Allegro”. Pozwala ono na wybranie statusu dostępności, który dzięki automatycznej akcji w module Automatyzacji zadań zostanie ustawiony w produkcie. Aby zmiana statusu została przesłana do Allegro, należy doprogramować w synchronizacji Allegro funkcję “aktualizuj czas wysyłki na podstawie mapowania”, funkcja ta dostępna jest od planu Selly Pro 1

Dla poprawnego działania tej automatyzacji należy przed wyborem statusu dostępności w ustawieniach magazynu, zmapować również czas wysyłki Allegro ze statusami dostępności w sklepie.

Po ustawieniu odpowiedniego statusu w edycji magazynu i zmapowaniu go w konfiguracji Allegro, należy w module Narzędzie i importy/Automatyzacja zadań utworzyć zadanie wybierając zdarzenie “Uruchom codzienne zadanie”, a następnie wybrać akcję “Aktualizacja statusów dostępności”.

Automatyczne przeliczanie wyświetlania produktów w sklepie głównym

W module Narzędzia i importy/Automatyzacja zadań dodaliśmy nową funkcjonalność, która umożliwia automatyczne przeliczanie wyświetlania produktów/wariantów według ich ilości.

Aby uruchomić to automatyczne zadanie, należy utworzyć nową automatyzację i wybrać zdarzenie “Uruchom codziennie zadanie” oraz akcję “Przeliczanie wyświetlania produktów”. W edycji zadania możemy okreslić w jakich dniach automatyzacja ma być uruchamiana oraz od jakiej ilości sztuk produktu, ma on być włączony do wyświetlania w sklepie.

Osobny sposób sortowania w edycji kategorii sklepów dodatkowych

W module Asortyment/Kategorie w zakładce Sklepy dodatkowe dodaliśmy pole “Domyślna kolejność produktów wg:”, które umożliwi wskazanie domyślnego sortowania produktów w kategoriach wyświetlanych w sklepie dodatkowym.

Rozbudowa REST API o listowanie produktów ze sklepu głównego

Dodane zostało nowe pole shops (tylko do odczytu), które przekazuje w tablicy identyfikatory sklepów oraz nazwy. Pozwala to na rozróżnienie do którego sklepu jest przypisany dany produkt przy pobieraniu bazy produktów przez API.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933