Aplikacje do obróbki zdjęć i wideo na telefon w promocji sklepu – Lista

Ilość wyświetleń artykułu: 123

Czas czytania: 7 minut

lista aplikacji do obróbki zdjęć, lista aplikacji do wideo na telefon, aplikacje do instagrama, aplikacje do Instastory, jak zrobić ładne instastory, jak szybko połączyć zdjęcia na telefonie, reklama sklepu internetowego na instagramie

Czy zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja, gdy musiałeś przygotować materiał do internetu z aplikacji w telefonie? Gdy nie było czasu ani warunków, aby uczyć się obsługi zaawansowanych programów do obróbki wideo i zdjęć na komputerze? Niezależnie od tego, jak wtedy wyszedłeś z tej sytuacji, poniższy artykuł pomoże Ci dobrać idealnie dopasowane do umiejętności i sytuacji aplikacje, które umożliwią uniknięcie podobnych problemów w przyszłości. 

Jak i kiedy w promocji sklepu przydają się aplikacje do obróbki zdjęć i wideo na telefon? 

Aplikacje do obróbki zdjęć i wideo na telefon wydają się czymś dodatkowym, komplementarnym. Często jednak zdarza się, że przy obsłudze małych sklepów internetowych, np. opierających się o promocję na Instagramie, sprzedawcy wykorzystują tylko te narzędzia. Obecnie aplikacji do Instagrama, Facebooka, tworzenia banerów i wielu innych rodzajów grafik jest tak dużo, że często po chwili zaangażowanego czasu każdy jest w stanie znaleźć coś, co odpowiada na jego potrzeby. 

Tworzenie materiałów promocyjnych do mediów społecznościowych – Ogromną popularność w ostatnich latach zyskały szczególnie aplikacje do Instagrama i aplikacje do InstaStory. Firmy usługowe, marketingowcy w sklepach internetowych i osoby prywatne zwiększają jakość udostępnianych treści. Jednocześnie nie są tak chętni, aby przesiadać się z telefonu na komputer stacjonarny i to na nim dokonywać edycji. Szczególnie w sytuacji, gdy zdjęcia lub wideo chcą udostępnić szybko, niemal w czasie rzeczywistym i wygodnie, ze swojego smartfona. Poniższa lista aplikacji zawiera na tyle dużo opcji, że znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego na które medium społecznościowe chcesz stworzyć materiały. 

Banery i grafiki tytułowe do sklepu – Nowa promocja w sklepie? Wyprzedaż letnia? A może organizujesz Black Friday? Często podczas przygody, zwaną prowadzeniem sklepu, przychodzą sytuacje, w których trzeba reagować szybko. Aplikacje do wideo i edycji materiałów graficznych na telefon, gdy zaznajomimy się dobrze z ich obsługą, dają nam możliwość przygotowania grafiki bannerowej do sklepu według ogólnie przyjętych, estetycznych standardów. Oczywiście wymaga to pewnych umiejętności, jednak zakładając, że je nabyliśmy, jest to możliwe. 

Edycja zdjęć produktów do odpowiedniego ich zaprezentowania – Czasem chcielibyśmy przedstawić swoje produkty inaczej niż na oryginalnym zdjęciu. Niekiedy jest to zmiana tła na jednolite, białe, a innym razem zmiana kształtu lub reszty elementów zdjęcia. Oczywiście wszystko w taki sposób, aby prezentować produkt zgodny z ofertą i wyglądem w rzeczywistości. 

Jeżeli teraz już wiesz, jak korzystać efektywnie z poniższej listy, czas na konkrety. Niektóre, przedstawione poniżej aplikacje do edycji zdjęć i wideo na telefon powielają swoje opcje. To celowy zabieg, aby zawrzeć więcej opcji do wyboru. Zaleca się wybór kilku aplikacji, które według Ciebie mają największe szanse na zaspokojenie sygnalizowanych potrzeb, a następnie krótkie testy. Zazwyczaj już po chwili testowania będziesz w stanie stwierdzić, która z wybranych sprawia Ci najmniej kłopotów. 

Lista aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie 

Poniższa lista aplikacji do obróbki zdjęć pomoże Ci zadbać o kolorystykę, ostrość, a nawet dodać elementy graficzne do swoich fotografii. Sprawdź możliwości każdej z aplikacji i wybierz tą, która będzie najbliższa Twoim oczekiwaniom. 

VSCO – Aplikacja, która pomoże Ci edytować zarówno zdjęcia, jak i wideo. Łatwo stworzysz z jej użyciem treść na Instagram, Facebook lub inne medium. Zmienisz rozmiar, kolorystykę, tło, a także wiele innych aspektów, aby stworzyć kreację, o której oczekujesz od początku. 

Snapseed – Jeżeli chcesz edytować zdjęcie szybko i wygodnie, a przy okazji nie zależy Tobie na wielu zaawansowanych opcjach, to idealna opcja dla Ciebie. Snapseed pozwala na szybkie upiększenie fotografii, zaraz przed udostępnieniem jej do internetu lub w jakiegokolwiek innego miejsca. 

PicsArt Photo & Video Editor – Jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji do obróbki zdjęć i wideo na telefon. Korzysta z niej wiele osób na całym świecie i szczerze mówiąc, nie ma co się dziwić. Oferuje dużo opcji, a do tego jest wygodna w obsłudze. Często nawet dzieci odnajdują się w niej bardzo szybko i zaczynają puszczać wodzę swojej kreatywności. 

Lightroom – Narzędzie, z pomocą którego bez żadnych problemów uda się Tobie upiększyć swoje zdjęcia. Niektórzy mówią, że jest stosunkowo podobna w obsłudze do Snapseed, lecz dopiero po przetestowaniu stwierdzisz, czy mają rację. Podobnie jak wymieniona aplikacja jednak posiada dużo ciekawych funkcji edycji, jest prosta w obsłudze i pozwala szybko upiększyć wykonaną fotografię.

Canva – Jeżeli jeszcze nie znasz aplikacji, jaką jest Canva, warto ją poznać! Bardzo intuicyjne i rozbudowane narzędzie do budowania grafiki o konkretnych rozmiarach. Dostępna zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak na telefonach jako aplikacja. Uniwersalna do tego stopnia, że wiele osób, które już raz pozna to narzędzie, korzysta z niego z biegiem czasu coraz częściej przy tworzeniu różnego rodzaju materiałów. 

Pixlr – Kolejna, w pełni kompleksowa i funkcjonalna aplikacja do obróbki zdjęć, do wykorzystania na smartfonie, która zyskała rzeszę zwolenników. Łatwo wykonasz z jej pomocą obróbkę fotek na Instagram, InstaStories, Facebooka lub do innego medium społecznościowego. 

Aplikacje do Instastory – Jak zrobić ładne InstaStory za darmo? 

Skoro zrobiliśmy już przegląd aplikacji, które sprawdzają się często przy upiększaniu zdjęć i wykonywaniu grafik na własną rękę, czas na takie do InstaStory! Wiele użytkowników Instagrama sporo czasu szuka takiego narzędzia, które wreszcie pozwoli im na dostęp do wielu opcji w rozsądnej cenie (lub darmowo). Poniżej przedstawiliśmy kilka aplikacji, które mogą uczynić treści na Twoim InstaStory bardziej ciekawymi. 

Hyperlapse – Już sama nazwa aplikacji wskazuje na to, w czego tworzeniu ona pomaga. Stworzymy z nią piękne hyperlapse’y. Najlepszy efekt otrzymamy, gdy umieścimy nasz telefon w statycznym miejscu, ustawiony w stronę obiektu, który ma on nagrywać. 

Loopsie – Bardzo ciekawe narzędzie, z którego pomocą możemy nieco pobudzić swoją kreatywność przy okazji tworzenia finalnego materiału. Dzięki udostępnianym przez nią funkcjom masz okazję pozostawić część nagrywanego ekranu statyczną, a tylko część wprawić w ruch. Osiągniesz taki efekt, gdy po nagraniu wymażesz część ekranu, którą chcesz wprawić w ruch. 

Unfold – Jedna z najciekawszych i zapewniających najwięcej możliwości aplikacji do InstaStory. Unfold pozwala tworzyć grafiki, łączyć ze sobą zdjęcia i wiele innych za pomocą kilku kliknięć. Możesz zmieniać czcionki, kolorystykę i szablony dopasowując całość do charakteru sklepu internetowego i branży, w którym działa. 

Canva Stories – Wspomniana powyżej Canva ma również aplikację, z której skorzystają wszyscy miłośnicy tworzenia InstaStories. Udostępnia tam szablony i formaty, które czynią czynność kreowania wspomnianych materiałów jeszcze łatwiejszą. 

mojo – Na pierwszy rzut oka, marketingowcy w sklepie internetowym mogą dostrzec podobieństwo pomiędzy mojo i Unfold, gdyż posiadają podobne funkcje. Niektórzy natomiast uznają mojo za przyjemniejsze w codziennej obsłudze. Aplikacja pomaga tworzyć zarówno pojedyncze relacje, jak krótkie wideo z gotowych szablonów. 

Lista aplikacji do wideo na telefon 

Pomimo tego, że już powyżej niektóre aplikacje umożliwiały nam wykonanie pewnego rodzaju wideo, czas na narzędzia skupione głównie na nim. Tworzenie wideo bowiem wydaje się początkującym szczególnie trudne. Okazuje się natomiast, że przynajmniej na początku działalności sprzedawcy w sklepach internetowych robią to niekiedy na własną rękę! Ty również możesz przetestować swoje umiejętności korzystając z poniższych narzędzi. 

Clips – Aplikacja udostępnia wiele efektów, które możemy dodawać do wgranych wcześniej fragmentów wideo i zdjęć. Narzędzie pomaga nam to wszystko połączyć wykorzystując przejścia, dodając teksty lub inne elementy. Wszystko w taki sposób, aby finalnie powstał satysfakcjonujący nas materiał. 

Filmr – Lista aplikacji do wideo na telefon nie mogła się obyć bez Filmr. Obecnie to jedno z najprostszych w obsłudze narzędzi do “klejenia” filmików. Niezależnie od tego, do jakiego medium mają być zastosowane. Warto jednak pamiętać, aby przy końcu edycji swojego materiału wykupić opcję pozwalającą na usunięcie loga aplikacji. Jeżeli jako firma udostępnimy wideo z podobnym znakiem obecnym na wideo, może to wyglądać nieprofesjonalnie. 

Camrecorder – Jeżeli jesteś fanem oldschoolowych filmów, aplikacja powinna Ci się spodobać. Szczególnie, gdy właśnie w “kliszowy” sposób chciałbyś przedstawić dany produkt lub markę sklepu internetowego. Aplikacja pozwala Ci tworzyć filmy właśnie z wykorzystaniem kilku opcji ze wspomnianym efektem. 

Czy aplikacje zastępują profesjonalne programy graficzne i do wideo? 

Czasem sprzedawcy w sklepach internetowych i twórcy pytają, czy powyższe aplikacje zastąpią pracę projektanta, profesjonalne programy graficzne lub te do obróbki wideo. Odpowiedź najczęściej brzmi “nie”. Dzieje się tak dlatego, że z wykorzystaniem powyższych aplikacji możemy używać sprawdzonych szablonów, określonych wzorów lub dodawać podstawowe efekty. Jeżeli przyjdzie pora i potrzeba, aby zamówić coś “szytego na miarę”, specjalnie dla nas, będziemy musieli zdecydować się na specjalistę. 

Aplikacje pozwalają jednak rozpocząć od pewnego punktu i zadbać o estetykę, gdy nie posiadamy umiejętności graficznych. Życzymy Wam udanego startu z tworzeniem treści dla Waszych sklepów internetowych przy ich pomocy.

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933