pieknetapety.pl – „Platforma selly jest dla nas kluczowa w sprzedaży od 2013 roku”

pieknetapety.pl, sklep internetowy z tapetami

Sklep internetowy pieknetapety.pl prowadzi działania sprzedażowe na platformie Selly od samego początku, powstania firmy w 2013 roku. Bardzo cieszy nas kontynuowanie i rozwijanie współpracy przez tyle lat. Przeprowadziliśmy ostatnio, wspólnie wywiad, w którym zapytaliśmy o co najmniej kilka elementów, które okazują się kluczowe w prowadzeniu sprzedaży w internecie.

pieknetapety.pl – Historia rozwoju marki i sprzedaży z wykorzystaniem platformy do tworzenia sklepów

Postaraliśmy poruszyć się tematy, które w największym stopniu mogą zainteresować wszystkich sprzedawców i osoby myślące nad rozpoczęciem swojej przygody z e-commerce. Zapraszamy do lektury!

Jak długo prowadzicie sklep w selly? Został założony na początku działalności, czy na pewnym jej etapie rozwoju?

Sklep prowadzę od 2013 roku, od samego początku prowadzę go tylko w Internecie, na platformie Selly. Dopiero po latach zdecydowaliśmy się otworzyć oddział stacjonarny w Krakowie, lecz o tym nieco później.

Nieustannie od tego czasu szukamy nowych ścieżek rozwoju, jednocześnie skupiając się na podstawowych, głównych produktach firmy.

prowadzenie sklepu internetowego na platformie saas, pieknetapety.pl

Tapety, jak i inne artykuły do dekoracji i wykończenia wnętrz, to konkurencyjny rynek. Jaka jest Wasza przewaga konkurencyjna?

Za największy problem polskiego e-commerce uważam walkę cenową. Wciąż wiele sklepów buduje swoją markę i jej główną wartość na najniższych cenach i dotyczy to tak samo rynku tapet, jak i pozostałych branży w Internecie.

My staramy się oferować bardzo szeroką gamę tapet. Tak, aby klient mógł u nas znaleźć to, co będzie mu odpowiadało w 100%. Najbardziej popularne wzory trzymamy u siebie na magazynie i często jesteśmy w stanie je wysłać jeszcze tego samego dnia, w którym klient złoży zamówienie. Powiększamy wspomnianą bazę regularnie, aby odpowiadać na pojawiające się trendy dekoracji wnętrz i nowe wzory na rynku.

pieknetapety.pl

Jak Wasza firma rozwijała ofertę na przestrzeni lat? Czy oferta zmienia się wraz z rozwojem?

Ofertę systematycznie poszerzamy – w tej chwili mamy w ofercie 20 tys. produktów. W zdecydowanej większości są to tapety rolkowe produkowane przez największe fabryki tapet w Europie – AS Creation, Rasch, Grandeco czy Galerie.

W porównaniu do samych początków, mamy więcej marek w ofercie. Od kilku lat prowadzimy również sprzedaż tapet produkowanych przez małe manufaktury, nie tylko przez wielkie fabryki – m.in. duński Ferm Living czy czeskie Lavmi.  Oprócz tego prowadzimy sprzedaż fototapet i tu zdecydowanie najszerszą ofertę ma polska firma Consalnet, która powstała już w czasie istnienia naszego sklepu i była małą, startującą polską wytwórnią, a w tej chwili stanowi jednego z największych europejskich graczy jeśli chodzi o rynek fototapet ściennych.

Sam sklep również się zmienił, gdyż na samym początku działaliśmy tylko w sprzedaży internetowej, a w tej chwili posiadamy sklep stacjonarny w Krakowie, w którym klienci mogą kupić tapety od ręki, a także obejrzeć prawie 100 katalogów różnych tapet. To pozwoliło w jeszcze większym stopniu odpowiedzieć na potrzeby. Szczególnie osób, które lubią zobaczyć produkt na żywo przed zakupem.

Jacy klienci najczęściej kupują Wasze produkty?

Klienci detaliczni, którzy chcą dodać trochę kolorów swoim wnętrzom. Zazwyczaj to osoby, które na własną rękę poszukują produktów do wykończenia i estetycznej dekoracji 🙂

sklep internetowy platforma saas

Jaką rolę pełni platforma do sprzedaży w rozwoju Waszego sklepu? Jakie ułatwienia widzicie w tym rozwiązaniu? Co sprawiło, że wybraliście akurat selly? Jakie kanały marketingowe i decyzje uważacie za najkorzystniejsze dla rozwoju sklepu z perspektywy czasu?

Platforma Selly jest de facto podstawowym systemem sprzedażowym sklepu, więc jest dla nas kluczowa. Jest dużo rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie sklepu – integracja z systemem DPD, która pozwala na wystawianie listów przewozowych bezpośrednio z panelu sprzedażowego, integracje z porównywarkami cenowymi czy narzędziami marketingowymi Google.

Dziękujemy z udzielenie wywiadu. Życzymy samych sukcesów w dalszym rozwijaniu sprzedaży.

pieknetapety.plpieknetapety.plpieknetapety.plpieknetapety.pl

Zobacz inne Success Stories

Może Cię jeszcze zainteresować

Skalowalność Selly potwierdzona udaną migracją sklepów z sklepyfirmowe.pl Skalowalność Selly potwierdzona udaną migracją sklepów z sklepyfirmowe.pl
bramy, okna, wisniowski sklep.wisniowski.pl – Tworzenie sklepu internetowego dla lidera branży
sklep meblowy w Selly - tyletegotu.pl tyletegotu.pl – Profesjonalny sklep meblowy w Selly

Wypróbuj sklep internetowy w Selly

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Przy zamówieniu indywidualnej szaty graficznej otrzymasz dodatkowo 60 dni bezpłatnego testowania oprogramowania!

 • 2012 - 2015

  Wyróżnienia i podium w eKomersach dla platform sklepowych

 • 2016

  Certyfikat Ceneo.pl dla
  platform e-commerce

 • 2016

  Nominacja Dolnośląski Gryf
  Nagroda Gospodarcza

 • 2017 - 2019

  Wspieramy klub
  KPR Kobierzyce

 • 2019

  Lider wsparcia w Tworzeniu
  Sklepu Internetowego

 • 2019

  Przedsiębiorstwo
  FAIR PLAY 2019